A może wczasy w Bułgarii – urlop nad Morzem Czarnym

Nie wiedzieć czemu w natłoku przedświątecznych przygotowań po raz kolejny zamyślam się nad urlopowym wyjazdem. Właśnie zauważyłam, że pisałam o urlopowych planach pod koniec listopada, kiedy to myślimy raczej o prezentach na gwiazdkę i myciu okien. Teraz temat powraca na krótko przed wielkanocnym zamieszaniem.

bułgaria

Piękna, malownicza Bułgaria

Jedziemy w świat… niedaleki
Być może jest to reakcja obronna organizmu zmęczonego sprzątaniem, zakupami, pracą itp.? W ramach relaksu analizuję plany, pomysły, które zaczynają nabierać coraz bardziej realnych kształtów. Właściwie wiemy już, że ma być ciepło, nadmorsko i tym razem zagranicznie. Chcemy pojechać w świat, tyle że bliski, swojski i finansowo osiągalny. Stąd też na tapecie pojawiła się Bułgaria i wczasy w najpopularniejszych niegdyś czarnomorskich klimatach.

Dlaczego Bułgaria?

kurort

Bułgarskie kurorty to jest to!

A dlaczego nie, odpowiem pytaniem na pytanie. Od wielu lat modne są kraje takie jak Grecja, Egipt, Maroko. A tymczasem nie tak daleko, całkiem „pod ręką” mamy naprawdę wyjątkowo atrakcyjną turystycznie Bułgarię. A jak Bułgaria to wczasy w Złotych Piaskach, które bierzemy pod uwagę bardzo realnie i bardzo mocno. To kurort, który obrósł wręcz legendami i wiele lat temu kojarzył się z wymarzonym, eleganckim urlopem. Warto wiedzieć, że dziś jest to co prawda kierunek jak najbardziej w zasięgu finansowym i organizacyjnym, ale nadal jest to także prawdziwa turystyczna perła. Całkiem dorosłe chłopaki, czyli małżonek i brat aż piszczą z radości na myśl o bułgarskiej kuchni i… parku wodnym w Złotych Piaskach.
Rozważamy też słynną Nesebyr, nie bez powodu uznawaną za najpiękniejszy kurort w Bułgarii. Wielokulturowa, historyczna miejscowość znajduje się na Liście Światowego dziedzictwa UNESCO. Panowie akceptują tę opcję, mam nadzieję, że nie tylko ze względu na fakt, że również tu mieści się ekscytujący Aquapark…

domek w bułgarii

Wczasy w Bułgarii – z widokiem na morze

Czas poszukać naszego miejsca w Bułgarii?
Oczywiście sami zorganizujemy sobie ewentualne wczasy w Bułgarii. Jak znam życie ta niewątpliwa przyjemność przypadnie mi. Reszta ekipy będzie ewentualnie doceniać albo narzekać. Ponieważ ja lubię mieć wybór i wszystko starannie przygotowane, już teraz przeszukuję edom.pl – mój ulubiony serwis z domkami, apartamentami, czyli z ofertą na każdą kieszeń. Zamiast analizować kolejny przepis na babę wielkanocną albo mazurek, ja szukam inspiracji urlopowych, a naprawdę atrakcyjną ofertę noclegów na wczasy w Bułgarii znajdę właśnie na edom.pl.

Zdjęcia: edom.pl, Shutterstock

Autor: Aneta

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *