Bepanthen Eye – wybieram krople do oczu bez konserwantów

Na problemy z oczami uskarża się dziś wiele osób. Nie chodzi jednak o wady wzroku itp., ale o dość powszechny problem, jakim są podrażnione, wrażliwe, suche oczy. Bardzo często przyczyną takiego stanu jest działanie alergenów, mamy wówczas do czynienia z objawami pojawiającymi się sezonowo. Są także osoby, które praktycznie cały czas muszą sobie jakoś radzić z podrażnionymi oczami. Niestety należę do grona „wybrańców”, dlatego właściwie zawsze mam przy sobie dobre, sprawdzone krople do oczu bez konserwantów. Takie, których można używać wraz z soczewkami kontaktowymi.

soczewka

Nadwrażliwość, soczewki – wybór odpowiednich kropli

Jak reagują wrażliwe oczy
Doskonale wiemy o tym, że alergeny wziewne (pyłki, kurz, sierść zwierząt itp.) mogą wywołać objawy podrażnienia oczu. Niestety w moim przypadku problem nie mija wraz z sezonem pylenia. Delikatne wrażliwe oczy, narażone na różnego rodzaju czynniki, reagują niemalże kompletnym zastawem objawów, takich jak:
• uczucie piasku pod powiekami,
• swędzenie, pieczenie,
• stany zapalne,
• łzawienie,
• zaczerwienienie,
• wrażliwość na światło.
Nie muszę chyba tłumaczyć, że trudno jest funkcjonować z zapuchniętymi oczami, które łzawią, szczypią i bolą.

sałatka

Dieta ma wpływ na oczy i wzrok

Co szkodzi, co pomaga
Oczywiście oczu w takim stanie nie można zostawić bez należytej opieki. Dlatego właśnie pod ręką zawsze mam środek zaradczy, czyli krople do oczu bez konserwantów. W moim przypadku – Bepanthen Eye. Warto jednak wiedzieć co może wywołać taki stan. Niekorzystny wpływ na oczy mają m.in.:
• skrajne temperatury, niska wilgotność powietrza,
• ogrzewanie w pomieszczeniach (suche powietrze),
• klimatyzacja (powietrze jest nie tylko suche, ale także zanieczyszczone),
• zmiany hormonalne w czasie menopauzy, ciąży itp.,
• leki, np. antykoncepcja, beta-blokery,
• praca przy komputerze przez dłuższy czas.
Oczywiście nie wszystkich zagrożeń można uniknąć. Na pewno jednak warto się postarać. Dobrym pomysłem jest zastosowanie okularów przeciwsłonecznych nie tylko latem, ale również w słoneczne i wietrzne, chodne dni. Nawilżanie powietrza, wietrzenie pomieszczeń również wyjdzie oczom na zdrowie. Przy komputerze nie siedzimy za długo, a odległość od monitora powinna wynosić ok 50-8o cm. Co ciekawe na stan oczu wpływa też dieta. wszyscy wiemy o beta karotenie, ale korzystne działanie ma także żywność bogata w kwasy tłuszczowe Omega 3.

bepanthen eye

Bepanthen Eye – krople do oczu bez konserwantów

Dlaczego Bepanthen Eye?
Oczywiście przy suchych podrażnionych oczach niezbędne są także krople. Wybrałam Bepanthen, bo ufam marce, a także wierzę w dobroczynne działanie kwasu hialuronowego. Bepanthen Eye to krople bez konserwantów, w których zastosowano połączenie wspomnianego już kwasu hialuronowego z prowitaminą B5. Taka kompozycja zapewnia ochronę i odbudowę filmu łzowego oraz nawilża, łagodzi objawy suchości oka, chroni i regeneruje. Argumentem za jest także fakt, że kropelki mogą być stosowane przez osoby, które używają soczewek kontaktowych.

Zdjęcia: bepanthen.pl, shutterstock

Autor: Aneta

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *