Geocaching – poszukiwanie jest cool!

Nowoczesna zabawa w poszukiwaczy skarbów? Można i tak mówić o coraz popularniejszej rywalizacji, aktywności, jaką jest geocaching. Nie do końca oddaje to jednaj ideę, ponieważ tak naprawdę w tym przypadku nie o skarb chodzi, ale o samo odnajdywanie. Nazwa zabawy pochodzi bowiem od angielskiego słowa cache (skrytka) i właśnie miejsce ukrycia, a nie zawartość, stanowią clou programu.

Geocaching – szukanie to wyzwanie

Geocaching to zyskująca ogromną popularność gra terenowa, która swoim zasięgiem obejmuje cały świat. Jej powstanie i coraz większe powodzenie wiąże się z dostępnością odbiorników GPS, które są narzędziem niezbędnym w poszukiwaniach. Geocaching polega na odnajdywaniu keszy (skrytek), które ukrywają bardziej doświadczeni gracze. Poszukiwacze skarbów, a może raczej skrytek, znajdą informacje o każdej z nich na stronie geocaching.com i geocaching.pl – m.in. współrzędne, porady, wskazówki. Nie da się ukryć, że taka gra to doskonała okazja do bardzo interesujących wypraw turystycznych, krajoznawczych. Szczególnie, że miejsca ukrycia rozsiane są po całym świecie, przybywa ich również w Polsce.

gps

Geocaching to popularna gra terenowa

Geocaching – satysfakcja gwarantowana!

Tak twierdzą wielbiciele geocachingu. Celem zabawy jest oczywiście odszukanie skrytki, ale tak naprawdę chodzi o całe „zamieszanie” – wyprawy, kombinowanie, zgadywanie, wymyślanie związane z poszukiwaniami. Po takim wysiłku satysfakcja jest naprawdę murowana i ogromna. Skarb, na ogół drobiazg o symbolicznej wartości, jest jedynie pamiątką i w dobrym tonie jest pozostawić w skrytce coś na jego miejsce. Niektóre kesze są naprawdę świetnie ukryte, a ich odnalezienie wymaga np. odszyfrowania współrzędnych, rozwiązywania zagadek, sięgania do szeroko rozumianej wiedzy i różnych wiadomości. Im trudniej tym radość i satysfakcja większe!

skrytka

Najważniejsze jest szukanie, a nie „skarb”

Geocaching – odkrywamy nowe miejsca

Bez wątpienia to znakomity sposób na poznawanie interesujących miejsc, historii, wydarzeń. Kesze umieszczane są w ciekawych lokalizacjach, a ich odszukanie wymaga często zagłębienia się w wiele fascynujących informacji, opowieści. Każda skrytka ma swoją podstronę, a zatem trzeba trochę poczytać, poszperać, zanim wyruszy się na poszukiwania. Oczywiście wyprawa do celu może stać się naprawdę wyjątkową eskapadą krajoznawczą, przygodą, okazją do spotkania z niezwykłymi osobami.

kobieta

Geocaching – odkrywanie ciekawych miejsc

 

Zdjęcia: pixabay.com

Autor: Aneta

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *