Jestem w ciąży…

…dla większości kobiet to jedno z najpiękniejszych zdań, jakie wypowiadają w swoim życiu. To początek wielkiego oczekiwania, ale też okres wymagający i stawiający duże wyzwania przed organizmem i ciałem kobiety. Jakby nie patrzeć zachodzą w nim wielkie zmiany, fizyczne, hormonalne, a ciało przyszłej mamy jest przez 9 miesięcy bezpiecznym schronieniem dla rozwijającego się dziecka.

Dobre rady zawsze w cenie
Większość kobiet w ciąży pozna najbardziej „popularne” dolegliwości związane z tym stanem. Problemy takie jak poranne nudności, zgaga, bóle głowy, zaparcia, obrzęki nóg, ból kręgosłupa, skurcze łydek, itp., nieodłącznie towarzyszą praktycznie wszystkim przyszłym mamom. Warto jednak wiedzieć, że na wiele z tych uciążliwych objawów można coś zaradzić, łagodzić ich przebieg itp. Wiedza na ten temat jest szczególnie cenna, a można ją uzyskać z różnych źródeł – od innych kobiet (mam, babć, przyjaciółek), lekarza prowadzącego ciążę oraz z kompleksowych poradników, takich jak „Jestem w ciąży” opracowany przez producenta kosmetyków Bepanthen – http://www.bepanthen.pl/static/pdf/Jestem_w_ciazy.pdf. Co ciekawe nie dotyczy on jedynie pielęgnacji ciała i skóry w czasie ciąży, ale stanowi prawdziwą skarbnicę informacji.

u lekarza

Cenne porady ze strony lekarza prowadzącego ciążę

Znajdziemy tu wiele mądrych i praktycznych wskazówek z zakresu:
• ciążowych dolegliwości opisanych we wstępie,
• sposobów na rozstępy, suchą i wrażliwą skórę oraz jej pielęgnację w czasie ciąży i po porodzie,
• zdrowej diety przyszłej mamy,
• opieki prenatalnej, badań, przebiegu ciąży,
• aktywności przyszłych mam,
• specyfiki opieki położnej środowiskowej,
• wyprawki do szpitala,
• wyboru lekarza i miejsca porodu,
• porodu (jak przebiega, jak rozpoznać, że już nadszedł czas…),
• pielęgnacji noworodka.

poradnik

Kompleksowy poradnik od Bepanthen

Wskazówki i porady na każdy temat
Poradnik Jestem w ciąży zawiera szereg praktycznych porad i tak naprawdę może stać się ulubioną i niezwykle potrzebną lekturą dla przyszłej mamy na całe 9 miesięcy i pierwszy okres po porodzie. Dotyka wielu bardzo ważnych zagadnień – od sposobów na nudności, przez najlepsze kremy na rozstępy i delikatną skórę maleństwa aż po rolę ojca w czasie porodu. Konkretne wskazówki dotyczą również produktów, po które warto i można sięgnąć – na mocne włosy, zwalczające zgagę czy przeciw odparzeniom pieluszkowym, jak również składników i przepisów ze zbilansowanej diety kobiety w ciąży.

dieta

Wskazówki na każdy temat, np. zbilansowanej diety

 

Zdjęcia: bepanthen.pl, shutterstock

Autor: Aneta

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *