Kantor online – i już nie obawiam się wymiany walut

Wymiana walut była dla mnie zawsze tematem, którego unikałam. Przed wyjazdami zagranicę przerzucałam zadanie na małżonka, za to chętnie dysponowałam gotówką podczas urlopu. Tak było do czasu, kiedy poznałam możliwości jakie zapewnia kantor online, przy czym w moim przypadku jest to kantor specyficzny, bo bankowy.

Jak wiadomo w sieci znajdziemy serwisy – kantory, które specjalizują się w szeroko rozumianych operacjach na walutach. Z reguły działa to na tej zasadzie, że należy się zarejestrować, podać namiary na konta – złotówkowe i walutowe. Mój wybór padł na kantor online w Alior Banku, ponieważ dzięki temu „wszystko zostaje w rodzinie”, czyli wymiana walut odbywa się pomiędzy moimi rachunkami w tymże banku właśnie.

alior

Mój wybór – kantor online w Alior Bank

Przede wszystkim jako osoba pełna obaw i często czarno widząca nie muszę się obawiać o swoje finanse. Ze względu na to, że jest to operacja bankowego serwisu walutowego, moje pieniądze są chronione Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.

bezpieczne pieniądze

Poczucie bezpieczeństwa dzięki Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu

 

Na rękę jest mi również możliwość wyboru pomiędzy przelewem na konto walutowe, a wypłatą żywej gotówki w jednej z placówek Alior Banku. Mało tego – mogę także korzystać z karty do rachunku walutowego prowadzonego w moim kantorze online. Karta nie generuje dodatkowych opłat i mogę nią płacić w sklepie, hotelu czy kawiarni  oraz dokonywać wypłat z bankomatów za granicą (bez kosztów przewalutowania).

pieniądze

Gotówka…

 

 

karty

                                                                         … karta,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

przelew

… albo przelew walutowy

 

Doceniam również to, że mam tu dostęp do 14 walut (w tym 13 zagranicznych) oraz praktyczną i przydatną aplikację mobilną. W razie czego pomocą służy również contact center.

smartfon

Wygodna aplikacja mobilna

 

Dla osób, które nie przepadają za ciągłym śledzeniem rynków finansowych (ja!) idealnym rozwiązaniem są również tzw. zlecenia walutowe, które umożliwiają wymianę waluty po najlepszej cenie (mogę np. zdefiniować określony, żądany kurs). Nie wspomnę już nawet o tym, że tabela kursów w kantorze online jest z reguły dużo korzystniejsza niż w kantorze stacjonarnym. No i jest zawsze pod ręką.

lato smartfon

Dzięki zleceniom walutowym nie muszę pilnować kursów walut

 

Zdjęcia: aliorbank.pl, shutterstock, thinkstock

Autor: Aneta

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *