Makijaż sylwestrowy – inspiracje


Sylwestrowa noc to jedna z niewielu okazji, kiedy możemy naprawdę lśnić, błyszczeć i mienić się. Można powiedzieć, że wręcz wypada postawić na efektowny blask. Makijaż sylwestrowy ma zrobić naprawdę duże wrażenie…

kosmetyki

A zatem do dzieła!

Lśnienie…

Jak zawsze w makijażowych trendach na sylwestra nie brakuje brokatu, ale nie samym brokatem mieni się sylwestrowy maeke-up. Tegoroczny makijaż na sylwestra ma lśnić metalicznie i być rozświetlony. Na twarzy uzyskamy ten efekt stosując dobre kremy i kosmetyki rozświetlające. Najwięcej błysku i blasku dodajemy powiekom, które mogą zalśnić metalicznym srebrem. Niekoniecznie musi być to klasyczny makijaż – czyli srebrny lub złoty cień. Na topie jest metaliczny eyeliner, którym można wyrysować kreskę pod brwiami albo podkreślić kąciki oczu.

złoto

Lśnienie, czyli złoto na powiekach
Fot: Imaxtree

Postaw na kolor

Nowym i bardzo oryginalnym pomysłem na makijaż sylwestrowy jest kolor. Na powiekach pojawiają się zatem barwy zarezerwowane dotychczas dla letnich stylizacji – błękit, groszkowa i soczysta zieleń, oranż. Na ustach zaś może zagościć czerwień, wyrazisty burgund albo luksusowe złoto.

pomarańczowy

Letni kolor w sylwestrowym makijażu

 

usta

Burgund, czerwień – sylwestrowe usta

Spójrz w oczy

Mocny makijaż oczu to element zawsze obecny w sylwestrowych trendach. Na tegoroczne bale poleca się jednak nie tylko klasyczny smoky eyes. Najważniejsze są rzęsy i to wcale nie sztuczne, ale mocno i grubo wytuszowane. Należy nakładać tusz tak długo aż rzęsy utworzą wyraźne kępki.

rzęsy

Rzęsy – mocny punkt w sylwestrowym makijażu

Awangarda sylwestrowa

Jeśli chodzi o odważne, awangardowe pomysły na makijaż sylwestrowy warto wziąć pod uwagę inspiracje gotyckie, czyli porcelanową cerę, mocno podkreślone czarnym cieniem oczy oraz usta w ciemnych kolorach (od czerwieni do czerni). Tribal make-up to kolejny ciekawy trend – to makijaż nawiązujący do malunków plemiennych, kolorowy i bardzo odważny.

makijaż

Gotyckie inspiracje w makijażu

 

 

Zdjęcia: pixabay.com, Imaxtree

Autor: Aneta

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *