Natura i medycyna – na kaszel syrop Muconatural

Wiele mówi się o tradycyjnych metodach leczenia powszechnie występujących dolegliwości i objawów, takich jak kaszel. Całkiem słusznie współczesna medycyna czerpie ze skarbów natury, chociażby w produkcji środków na kaszel (np. syrop Muconatural). Warto jednak wiedzieć, że historia leczenia to także wiele kontrowersyjnych sposobów.

Jak dawniej leczono kaszel

Informacje o najbardziej niezwykłych metodach, popularnych wśród lekarzy i pacjentów, znajdziemy w ciekawym opracowaniu – „Krótka historia leczenia kaszlu. Jakie stosowano leki i metody?”. Współczesnym niezwykłe wydają się np. specjalne papierosy, które zalecano nawet chorym na astmę. Kluczem do oczekiwanego sukcesu leczniczego był szybki transport leku do płuc, a substancją aktywną był tu… pieprz kubeba. Niemniej szokujące były tabletki z ekstraktem z gelsemium, o którym dziś wiadomo, że działa bezpośrednio na mózg. Generalnie leki sprzed wieku zawierały wiele składników dziś uznawanych za niebezpieczne dla zdrowia i życia, np. wywołująca halucynacje bieluń dziędzierzawa czy substytuty heroiny.

Warto jednak docenić szeroką wiedzę na temat ziołolecznictwa i dobroczynnego działania roślin leczniczych, które wykorzystuje się dziś w wielu lekach, w tym właśnie w syropach na kaszel.

kaszel

Kaszel – jak go leczono?

Nowoczesna medycyna i rośliny lecznicze

Można powiedzieć, że obecnie mamy do czynienia z prawdziwym renesansem zastosowania ziół i leczniczych ekstraktów. Oczywiście kluczowe znaczenie ma nie tylko wiedza na temat naturalnych składników roślinnych czy miodu, ale też ich odpowiednia standaryzacja i ściśle kontrolowane procesy wytwarzania środków leczniczych. Mało tego – w nowoczesnych lekach unika się dodatków słodzących, cukru czy etanolu, dzięki czemu mogą być stosowane również w leczeniu kaszlu u dzieci czy osób chorych na cukrzycę.

olejek

Medycyna docenia naturalne środki, ekstrakty roślinne

Syrop Muconatural działa kompleksowo na kaszel

W przypadku syropu Muconatural Complete dobroczynne działanie to efekt zastosowania składników takich jak:

  • Kompleks Poliflav M.A.: wyselekcjonowany składnik polisacharydowy z babki lancetowatej,
  • wyselekcjonowany składnik flawonoidowy z tymianku,
  • miód.
syrop

Syrop Mucanatural Complete

Udowodniono, że syrop Muconatural łagodzi kaszel, ale też działa ochronnie i profilaktycznie, m.in. hamując wytwarzanie wolnych rodników. Atutem tego wyrobu medycznego jest również fakt, że jest zalecany w łagodzeniu i leczeniu kaszlu mokrego i suchego, a uciążliwe objawy ustępują już w ciągu doby po podaniu. Specyfika działania Muconatural Complete opiera się na:

  • rozrzedzeniu śluzu, co ułatwia jego usunięcie drogą fizjologiczną,
  • ochronie błony śluzowej przed zewnętrznymi czynnikami drażniącymi (syrop Muconatural tworzy tzw. „film” ochronny).

Syrop Muconatural Complete łagodzi odruch kaszlowy w ciągu dnia i działa kojąco w nocy. Może być podawany również dzieciom – już od 1. roku życia.

 

 

 

Zdjęcia: Shutterstock, pixabay.com, mucosolvan.pl

Autor: Aneta

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *