Pantone mówi – Living Coral!

Kolor to jeden z kluczowych elementów, jeśli chodzi o aktualne trendy. Oczywiście nigdy nie jest tak, żeby jeden odcień był „obowiązkowy”, zarówno jeśli chodzi o wizje kreatorów mody, wizażystów, jak i dekoratorów wnętrz. Niemniej jednak już od wielu lat guru w świecie barw, jakim jest Instytut Pantone, wybiera tzw. kolor roku. Nie jest to ot taki sobie wybór, pod uwagę biorą go styliści, designerzy, branża modowa, kosmetyczna, motoryzacyjna, praktycznie wszyscy.

Pantone analizuje i wskazuje TEN kolor

Decyzja, o tym jaki będzie kolor roku, nie jest oczywiście losowa czy indywidualna. Wybór to wypadkowa prac ekspertów, którzy analizują to, co dzieje się w modzie, obserwują trendy wnętrzarskie, kulturę, ulicę. Dlatego kolor roku wybierany przez Pantone nie jest przypadkowy i doskonale wpisuje się w aktualne trendy, sytuację globalną, społeczną, kulturową.

paleta pantone

Paleta kolorów jest ogromna

Living Coral – to dobry wybór

Po takim wstępie pozostaje już tylko przedstawić kolor roku 2019. Instytut Pantone, wyrocznia w dziedzinie kolorów, ogłosił, że będzie to Living Coral o numerze 16-1546. Trzeba przyznać, że po ubiegłorocznym dość trudnym Ultra Violecie, jest to bardzo przyjazny i przyjemny trend. Nie da się ukryć, że zdecydowany, mocny fiolet nie każdemu i nie wszędzie pasował. Tymczasem ciepły, koralowy odcień ma szansę stać się prawdziwym kolorystycznym hitem.

living coral

Kolor roku
fot: instagram.com/pantone

Dlaczego Living Color?

Oczywiście za wskazaniem koloru idzie całkiem logiczne i przekonujące uzasadnienie wyboru. Według ekspertów jest to barwa, która oznacza wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań i (…) autentyczne, angażujące doświadczenia, które umożliwiają porozumienie i bliskość. Jakby na przekór otaczającej nas zewsząd technologii, mamy powrócić do natury, a jednocześnie pamiętać o tym, że ta natura bardzo potrzebuje naszej ochrony w dzisiejszym świecie. Nie bez powodu wybrano kolor, który jednoznacznie kojarzy się z zagrożonymi rafami koralowymi.

rafa

Inspirujące rafy koralowe

Koralowo, czyli praktycznie i twarzowo

Można powiedzieć, że Living Coral to strzał w dziesiątkę. To barwa, która aż prosi się o włączenie do letniej czy wiosennej garderoby. Jest bezpieczna i twarzowa w wielu elementach makijażu (policzki, usta, powieki) i szeroko rozumianej kosmetyki kolorowej (koloryzacja włosów, manicure, pedicure). Doskonale komponuje się z wnętrzami – nowoczesnymi, minimalistycznymi, ze stylistyką rodem z Prowansji. Podobno branża ślubna już zaciera ręce – wreszcie modny jest kolor, który doda blasku pannie młodej i świetnie sprawdzi się w dekoracjach weselnych.

sukienka

Idealny, ciepły kolor na każdą okazję

Zdjęcia: instagram.com/pantone, pixabay.com

Autor: Aneta

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *