Wybierz dobrze – ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie, wybór polisy, to niełatwy temat. Nie tylko dlatego, że obliguje do regularnego wpłacania składek, ale przede wszystkim z uwagi na specyfikę tego produktu. Oznacza bowiem, że przyjmujemy do wiadomości i zastanawiamy się nad sytuacjami takimi jak choroby czy nieszczęśliwy wypadek. Pamiętajmy jednak, że polisa na życie to również przejaw odpowiedzialności za bliskich, rodzinę.

Czym jest ubezpieczenie na życie

Najprościej możne je zdefiniować jako formę finansowego zabezpieczenia ze wskazaniem osoby lub osób, które otrzymają odszkodowanie w sytuacjach zdefiniowanych w polisie (śmierć, wypadek, choroba). Środki są gromadzone dzięki składkom ubezpieczeniowym wpłacanym systematycznie  (z reguły co miesiąc). Oczywiście wysokość składek, a tym zakres ochrony i ubezpieczenia, mogą być różne. Dlatego bardzo istotny jest wybór odpowiedniej polisy i nie zawsze najkorzystniejsza jest najniższa składka, a najlepsza ta bardzo wysoka.

rodzina

Ubezpieczenie na życie to również forma zabezpieczenie najbliższych

Analiza i wybór optymalnej opcji

Rynek usług ubezpieczeniowych jest bardzo bogaty w różnorodne oferty. A zatem należy dać sobie odpowiednią ilość czasu na przeanalizowanie – zarówno możliwości, jak i własnych potrzeb. W artykule Jak wybrać ubezpieczenie na życie i nie przepłacić? znajdziemy wiele praktycznych porad i wskazówek. Dowiemy się np. że nie zawsze najlepsze są opcje atrakcyjnie reklamowane, że niektórym przyda się rozszerzony plan ubezpieczenia na życie (np. o pakiety medyczne czy assistance). Przeczytamy o tym, że warto brać pod uwagę ubezpieczenia obejmujące członków rodziny, często rodzinny wariant jest korzystniejszy niż odrębne polisy.

stetoskop

Wybór odpowiedniej polisy to także opcja rozszerzenia zakresu ochrony

Profesjonalne porady i konkretne plany ubezpieczeniowe

Oczywiście cennym wsparciem będą także porady ze strony doradcy ubezpieczeniowego, który najlepiej zna produkty Towarzystwa Ubezpieczeniowego, które reprezentuje. Jeśli chodzi o polisy na życie mamy do wyboru naprawdę wiele opcji. Jeden z liderów rynku – AXA – proponuje np.

  • Plan Elastyczny Premia
  • Plan Ochronny AXA
  • Ochrona z Plusem – Pakiet Ochronny
  • Ochrona z Plusem – Pakiet Moje Dziecko
  • Ochrona z Plusem – Pakiet Pomoc na Raka
  • Ochrona z Plusem – Pakiet Medycyna bez granic.
doradca

Warto skorzystać z profesjonalnych wskazówek doradcy ubezpieczeniowego

 

 

Zdjęcia: pixabay.com

Autor: Aneta

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *