O tym, że trzeba zadbać o zdrowie mamy

Niestety nie zawsze mogę zajmować się tylko przyjemnymi sprawami – spotkaniami z koleżanką, zakupami, kulinarnymi sukcesami (wątpliwymi) czy nawet pracą, którą lubię. Co prawda nie narzekam na jakieś większe problemy zdrowotne, ale niestety moja mama od dawna boryka się z niewydolnością żylną, czyli po prostu dokuczają jej żylaki.

Opatrunek ze srebrem ConvaTec

Opatrunek ze srebrem ConvaTec

Mama idzie do lekarza
Jak większość kobiet w naszej rodzinie, moja mama idzie do lekarza dopiero wtedy, kiedy zostanie tam zaciągnięta siłą. Ewentualnie zmuszą ją do tego takie dolegliwości bólowe, które utrudniają zajęcie się codziennymi obowiązkami. W przypadku problemu z żylakami wizyta u lekarza to wypadkowa naszego coraz bardziej natarczywego marudzenia i faktu, iż nogi po prostu bardzo bolą. Jak się okazało szanowna mama trochę zwlekała z tą konsultacją, leczyła się oczywiście sama, niestety z dość mizernym skutkiem.

Zalecenia przy niewydolności żylnej
Po wysłuchaniu słusznych uwag i połajanek ze strony specjalisty, mama została zaopatrzona w recepty, zalecenia i listę niezbędnych akcesoriów, produktów, po które oczywiście należy udać się do apteki i sklepu medycznego. Niestety okazało się, że moja niefrasobliwa mama zafundowała sobie również stan zapalny skóry. Lekarz nieraz pokiwał ze zdumieniem głową nad mamą, bo przecież taki stan najzwyczajniej w świecie bardzo boli, ale jest też niebezpieczny dla zdrowia. Zalecił jej m.in. opatrunki ze srebrem, przeznaczone na rany o charakterze przewlekłym.

Srebro w opatrunkach – ratunek dla nóg
Nie ukrywam, że zainteresowało mnie to srebro w opatrunkach i poczytałam trochę więcej na ten temat. Rzeczywiście okazuje się, że są bardzo skuteczne w przypadku naprawdę poważnych ran i stanów zapalnych. Przede wszystkim to opatrunki antybakteryjne, nawet w odniesieniu do bakterii odpornych na wiele antybiotyków. Na pewno jest to ważne dla mojej mamy, ponieważ w przypadku stanów zapalnych związanych z żylakami pojawia się ryzyko namnażania się drobnoustrojów. Właśnie zawartość srebra jonowego niszczy bakterie, drobnoustroje, a jednocześnie jest to opatrunek profilaktyczny – zapobiega powstaniu zakażenia bakteryjnego. Takie antybakteryjne opatrunki hydrożelowe to również komfort użytkowania. Wiadomo, że rany mogą być dość rozległe, bolesne. Zastosowanie nowoczesnych technologii zapobiega przesuwaniu się opatrunków, ale również ułatwia ich zdejmowanie i zmianę.
A zatem mama, zaopatrzona w leki, maści, pończochy i odpowiedni opatrunek ze srebrem, leży z wysoko opartymi nogami i odpoczywa. Oczywiście trzeba pilnować, żeby nie wyszukała sobie natychmiast absolutnie najważniejszych i niezbędnych prac domowych.

Autor: Aneta

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *