Zatrzymać w kadrze chwile, nastroje, emocje

Chyba większość z nas może dziś pochwalić się naprawdę bogatą kolekcją zdjęć. Inna sprawa, że nie zawsze są one dobre albo chociaż interesujące. Niemniej jednak w dobie cyfrowych aparatów i możliwości jakie zapewniają portale społecznościowe, instagram oraz inne internetowe formy prezentacji, „pstrykamy” zdjęcia. I to naprawdę w hurtowych ilościach.

Fot:akademianikona.pl

Fot:akademianikona.pl

Ja też lubię robić zdjęcia
Oczywiście nie jestem wyjątkiem – mam aparat i nie zawaham się go użyć. Nie będę się przechwalać marką czy modelem. Po pierwsze nie bardzo jest czym, po drugie – bez reklamy:). Nie narzekam na mój sprzęt, robi całkiem niezłe zdjęcia. Ale od pewnego czasu nie fotografuję raczej widoczków wakacyjnych czy cioci na imieninach. Za to bardzo lubię zdjęcia ludzi, portretowe, ciekawe twarze, szczegóły. Jako miłośnik zwierząt chętnie fotografuję także psy, koty, ptaki, choć to wymagający modele. Dlatego pomyślałam sobie, że warto byłoby dowiedzieć się nieco więcej o fotografowaniu.

Marzą mi się wyjątkowe fotografie
Nie ukrywam, że poszukując kursu fotografowania w Warszawie, nie skupiłam się na zajęciach dotyczących technik, sprzętu itp. Moim marzeniem jest, aby zdjęcia które robię miały to coś. Nawet jeśli nie będą doskonałe, bezbłędne technicznie. Ważne, aby zatrzymały wzrok, wywołały refleksję, wzruszenie, uśmiech. Przy czym oczywiście nie mam zamiaru wpraszać się między artystów, profesjonalistów. Chciałabym po prostu opanować sztukę zatrzymania w kadrze chwil ważnych, wyjątkowych. Z różnych względów…

Przyszedł czas na naukę…
Oczywiście jeśli chodzi o fajny kurs fotografii Warszawa może wydawać się idealnym miejscem – duża aglomeracja, duża konkurencja, szeroki wybór. No właśnie – co za dużo to niezdrowo. Zbyt wiele możliwości – to nie jest opcja dla osób, które mają problem z podejmowaniem decyzji. Po przeczytaniu dziesiątek ofert, zdecydowałam się wreszcie na zajęcia, które są skierowane do amatorów, ale mają uczyć pokazywania emocji i nastrojów, spokoju albo dynamiki. Pokażą, jak wybierać i selekcjonować zarówno interesujące miejsca i momenty, jak również wykonane fotografie. Wydaje mi się, że to jest to czego szukam. Inspiracja, wrażliwość i oczywiście fotografowanie. Mam nadzieję, że coraz lepsze dzięki zdobywanej wiedzy.

Autor: Aneta

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *