Natura w sercu Koloru Roku 2023

wystroj wnetrz

Cudowny Beż – odcień inspirowany ciepłymi tonami przyrody – to Kolor Roku 2023 AkzoNobel. Jego radosny blask łączy nas z naturą, wnosząc do wnętrz energię i optymizm.

Szeroko zakrojone badania przeprowadzone przez zespół ekspertów ds. kolorów farb i powłok AkzoNobel oraz międzynarodowych specjalistów ds. wzornictwa wykazały, że w centrum bieżących globalnych trendów społecznych, wzorniczych i konsumenckich znajduje się natura Ludzie szukają wsparcia, połączenia, inspiracji i równowagi we współczesnym świecie. W tym celu sięgają do cudów świata przyrody.

– Cudowny Beż przemawia do nas w języku, który instynktownie rozumiemy – mówi Heleen van Gent, Dyrektor Kreatywna w Global Aesthetic Center AkzoNobel. – Przyroda jest tym, co nas inspiruje i sprawia, że czujemy się lepiej w naszym życiu i w naszych domach. Dlatego po raz pierwszy od 20 lat cała nasza paleta kolorystyczna inspirowana jest rytmami natury.

Wokół Cudownego Beżu, wybranego na Koloru Roku 2023, zaprojektowane zostały cztery specjalne palety ColourFutures, które ułatwią nam samodzielne łączenie barw we wnętrzach. Dzięki temu nasze domy czy mieszkania zyskają wyjątkowy i spersonalizowany charakter, a jednocześnie ponadczasowy oraz modny wygląd.

Kolory Natchnienia inspirowane są ogrodami i lasami pełnymi roślin

Zielenie, brązy i delikatne fiolety sprawiają, że czujemy się spokojni i podniesieni na duchu. Tworzą wnętrza ciepłe i świeże. Idealnie łączą się przy tym z naturalnymi dodatkami i domowymi roślinami.

Kolory Energii to zaczerpnięte z kwiecistych łąk harmonijne, ale jednocześnie energetyzujące kolory. Dzięki temu świetnie wyglądają zarówno samodzielnie, jak i w zestawieniach z innymi odcieniami z palety. Radosne odcienie różu i ochry w połączeniu z Cudownym Beżem budują ciepłą, gościnną i pełną witalności przestrzeń.

Kolory Naturalne odzwierciedlają różnorodność plonów i naturalnych zasobów. Odcienie słomy, grzybów, ochry i drewna to wizualne bogactwo natury, które jednocześnie nie jest przytłaczające. Ocieplają przestrzeń i pięknie współgrają z naturalnym światłem.

Kolory Rytmu przywodzą natomiast na myśl wybrzeże. Odcienie muszelek, morza i piasku nadają wnętrzom świeży i ponadczasowy wygląd, wnosząc do nich równowagę i atmosferę spokoju. Różnorodność odcieni, od ciepłych neutralnych, po głębokie morskie barwy sprawia, że kolory te tworzą udane, oryginalne połączenia.

Nadchodzący rok to szczególnie ważny czas dla Global Aesthetic Center AkzoNobel. Centrum świętuje bowiem 20-lecie wybierania Koloru Roku wraz z towarzyszącymi mu paletami, które ułatwiają konsumentom oraz klientom biznesowym na całym świecie podążanie za aktualnymi trendami. W 2023 r. Global Aesthetic Center będzie obchodziło też inny okrągły jubileusz – 30-lecie projektowania kolorów i wyznaczania kierunku artystycznego całej firmy.

Więcej informacji na temat Koloru Roku 2023 można uzyskać na stronie dulux.pl oraz śledząc #CF23 w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz