Czym wyróżniają się nowoczesne aparaty słuchowe?

nowoczesny aparta sluchowy

Obecnie postęp technologiczny pozwala osobom zarówno z niewielką, umiarkowaną, jak i głęboką wadą słuchu czuć się pewnie i komfortowo dzięki nowoczesnym aparatom słuchowym. Urządzenia takie dostępne są obecnie zarówno w wersjach, które są niemal niewidoczne dla otoczenia i są idealne dla osób aktywnych zawodowo, jak i w wersjach zausznych. Dodatkowo nowoczesne aparaty słuchowe wyposażone są w szereg przydatnych funkcji, które podnoszą komfort życia pacjentów z niedosłuchem. Czym dokładnie wyróżniają się takie urządzenia? Podpowiadamy.

Nowoczesne aparaty słuchowe są dyskretne

Wiele osób, kiedy dowiaduje się o swojej wadzie słuchu, obawia się tego, jak na noszony przez nich aparat słuchowy zareaguje ich otoczenie. Z tego powodu, aby zminimalizować ewentualne negatywne skutki pochodzące z otoczenia osób z niedosłuchem, a także żeby poprawić komfort psychiczny pacjentów, powstają coraz nowsze urządzenia, które są niezwykle dyskretne. Nowoczesne aparaty słuchowe dostępne są w wersji zausznej i wewnątrzusznej. Ta pierwsza, choć jest widoczna dla otoczenia, to obecnie występuje w wielu kolorach, które są zbliżone do odcienia skóry, dzięki czemu nawet zauszne wersje nie rzucają się w oczy i są widoczne dopiero z bliskiej odległości. 

Osoby aktywne zawodowo lub nastolatkowie bardzo często nie chcą, aby ich otoczenie dowiedziało się o wadzie słuchu. Z myślą o takich osobach powstały wewnątrzuszne aparaty słuchowe, które dostępne są obecnie w wielu różnych wersjach. Niektóre z nich umieszczane są w małżowinie usznej, inne z kolei mocuje się w przewodzie słuchowym, dzięki czemu są one praktycznie niewidoczne dla osób z otoczenia. Dzięki temu nowoczesne aparaty słuchowe w wersji wewnątrzusznej wpływają na komfort życia pacjentów z niedosłuchem i pozwalają im cieszyć się wszelkimi aktywnościami bez obawy o to, że ich aparat zostanie zauważony przez niepowołane osoby.

Nowoczesne aparaty słuchowe mają wiele funkcji

Poza tym, że obecnie dostępne na rynku aparaty słuchowe mogą być niemal niewidoczne dla otoczenia pacjenta, to wyposażone są one w wiele przydatnych funkcji, które poprawiają komfort życia osób z niedosłuchem. Urządzenia dostępne na przykład na stronie: https://akademiaslyszenia.pl/ mogą być wyposażone w technologię Bluetooth. Zapewnia ona łączność bezprzewodową aparatu słuchowego z innymi urządzeniami, takimi jak smartfon, telewizor czy laptop, dzięki czemu dźwięki pochodzące z takich nadajników przesyłane są bezpośrednio do aparatu. To z kolei sprawia, że pacjent może cieszyć się dużo lepszą jakością dźwięku, ponieważ pozbawiony jest on szumów pochodzących z otoczenia. 

Zobacz także: https://newsy24.eu/w-jakie-funkcje-wyposazone-sa-nowoczesne-aparaty-sluchowe/

Nowoczesne aparaty słuchowe wyposażone są także w redukcję szumów z otoczenia, co również pozytywnie wpływa na komfort ich użytkowania, ponieważ pacjent dobrze słyszy na przykład swojego rozmówcę, nawet jeżeli znajdują się w miejscu o sporym natężeniu hałasu. Nowoczesne aparaty słuchowe wzmacniają również dźwięki, a także zbudowane są z materiałów odpornych na uszkodzenia wilgoć, kurz i woskowinę, dzięki czemu są trwałe i wytrzymałe.

One thought on “Czym wyróżniają się nowoczesne aparaty słuchowe?

Dodaj komentarz