Luksusowy jedwab, a suszenie – poznaj zasady suszenia jedwabnych koszul.

suszenie ubran

Ubrania oraz produkty wykonane z jedwabiu kojarzą się z namiastką luksusu. Jedwab to naturalny materiał, który jest elegancki i przyjazny dla ludzkiej skóry. Jedwabna koszula to doskonała baza wielu stylizacji. Z kolei, noc przespana w jedwabnej pościeli w pewnością będzie jedną z najlepszych. Jedwab to cenna tkanina, o którą warto dbać. Do sztandarowych błędów pielęgnacyjnych należą niewłaściwe pranie oraz suszenie. Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się jak prawidłowo suszyć jedwab, aby cieszyć się nim przez długie lata.

O jedwabiu słów kilka.

Podobnie jak wełna, jedwab jest włóknem białkowym i jako taki ma specjalne właściwości: połysk, delikatność, trwałość, termoregulacja. Jednak z tego samego powodu, wymaga także szczególnej troski. Przede wszystkim, jedwab należy prać przy wykorzystaniu łagodnych detergentów oraz unikać suszenia z wykorzystaniem wysokich temperatur.

Naturalna tkanina wymaga naturalnych środków.

Wszystko wykonane w 100% z jedwabiu powinno być suszone naturalnym powietrzem. Nigdy nie umieszczaj produktów jedwabnych w suszarce, która nie posiada funkcji suszenia jedwabiu! Ciepło wytwarzane przez suszarkę bębnową może poważnie uszkodzić włókna jedwabiu oraz prowadzić do ich skurczu. Ciepło spowoduje, że koszula straci połysk, będzie szorstka i sztywna.

Suszenie jedwabiu po praniu ręcznym.

Podczas ręcznego prania jedwabiu, ostatnim krokiem przed suszeniem jest wypłukanie odzieży pod zimną wodą. Nie wykręcaj jedwabnej odzieży bezpośrednio po praniu! To spowoduje nieestetyczne zagniecenia, których trudno będzie się pozbyć. Mokry materiał osusz białym ręcznikiem. Jak to zrobić, aby uzyskać najlepszy efekt? Zwiń jedwabną koszulę w chłonny ręcznik jak rolkę sushi. Tak wstępnie odsączoną jedwabną tkaninę powieś lub połóż na płasko na suszarce/stojaku. Pamiętaj, aby suszarka znajdowała się z dala od promieni słonecznych. Słońce może spowodować, że na tkaninie pojawią się nieestetyczne plamy i zacieki. Unikaj także drewnianych stojaków do suszenia. Stojaki te mogą powodować odbarwienia na materiale.

Pranie jedwabiu w pralce, a proces suszenia.

Jeśli właśnie wyprałeś w pralce jedwabną odzież nie panikuj! Nie jest powiedziane, że jedwab musi być prany ręcznie. Nowe pralki posiadają program prania delikatnych tkanin – w tym jedwabiu. Wówczas obroty podczas wirowania są mniejsze. Przed wrzuceniem jedwabiu do pralki koniecznie odwróć go na lewą stronę. Następnie umieść tkaninę w torbie do prania. To zmaksymalizuje ochronę przed uszkodzeniami podczas prania. Po zakończonym wirowaniu wystarczy wyjąć jedwab z torby na pranie i rozwiesić go na suszarce z chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Suszenie jedwabiu w suszarce – czy to możliwe?

Kilka lat temu pomysł suszenia jedwabiu w suszarce bębnowej uznano by za objaw szaleństwa. Nowe technologie jednak sprawiają, że życie staje się łatwiejsze, a jedwabna koszula może być założona bezpośrednio po praniu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj o Jak bezpiecznie suszyć jedwab? pod adresem https://www.kozaczek.pl/jak-bezpiecznie-suszyc-jedwab/ To prawdziwe kompendium wiedzy na temat suszenia jedwabnych ubrań w suszarkach bębnowych.

Jak długo schnie jedwab?

Jedwab musi być suszony naturalnym powietrzem, więc proces suszenia zawsze będzie przebiegał zgodnie z naturą.  Wstępnie odsączając materiał za pomocą chłonnego ręcznika proces ten ulega odpowiednio skróceniu. Niemniej jednak jedwab powinien schnąć od 4 do 8 godzin, w zależności od środowiska, w którym jest przechowywany. Na długość suszenia jedwabiu wpływa także konieczność ustawienia suszarki w miarę chłodnym i przewiewnym miejscu.

Dodaj komentarz