Choć trendy wnętrzarskie zmieniają się z roku na rok, białe meble łazienkowe nie tracą na popularności. Przeważają o tym atuty bieli, która jest elegancka, uniwersalna i ponadczasowa. Optycznie powiększa przestrzeń i rozświetla wnętrza. Nic więc dziwnego, że to najczęściej wybierany odcień do pokoi kąpielowych.
Białe meble od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród urządzających łazienki. Od wielu sezonów są też numer jeden w rankingach wyborów wnętrzarskich i nic nie wskazuje, by miało to się zmienić. Wybór bieli do wnętrz kąpielowych wydaje się naturalny i oczywisty. Białe meble łazienkowe dobrze komponują się z ceramiką sanitarną, która mimo mody na kolor, wciąż najczęściej występuje właśnie w tym odcieniu. Pozwala to stworzyć jasne, spójne stylistycznie wnętrze. Dodatkowo barwa ta, jak żadna inna, optycznie powiększa przestrzeń oraz ją rozświetla, co jest szczególnie istotne w pomieszczeniach pozbawionych dopływu naturalnego światła. Dlatego biel doskonale sprawdza się w małych i wąskich łazienkach, które nabierają lekkości i przestronności. Nie znaczy to jednak, że na dużych metrażach odcień ten nie jest wskazany. Wręcz przeciwnie! Białe meble łazienkowe dodają przestrzeni elegancji, czyniąc ją uniwersalną i ponadczasową, co gwarantuje zachowanie pięknego wystroju wnętrza na lata.
Ponadczasowa elegancja – kolekcja Vena Arte 2.0 Devo
Najlepszym na to przykładem jest projekt Grynasz Studio dla marki Devo kolekcja Vena Arte 2.0 dostępna m.in. w białym kolorze. To meble łazienkowe, które zmieniają charakter pomieszczenia w zależności od wyboru wykończenia z bogatej gamy kolorystycznej. Poza ponadczasową bielą, dostępną w wersji matowej i z połyskiem, dostępne są w odcieniu betonu oraz dwóch wybarwieniach drewna – chłodnym (Grey Nordic Wood) i ciepłym (Oak Endgrain Classic Synchro). Dzięki tak szerokiemu spektrum wyboru już podstawowe bryły oferują wiele ciekawych rozwiązań dla architektów i stylistów wnętrz, zaspokajając tym samym najbardziej wymagających klientów. W kolekcji dostępnych jest także wiele praktycznych akcesoriów, jak np. 4 rodzaje luster czy drabinka. Jednak uwagę przyciąga obła forma szafki pod umywalkę, która doskonale wpisuje się w aktualne trendy wzornicze. Jej miękkie linie nadają przestrzeni elegancji, a zintegrowane uchwyty – dostępne w wersji czarnej lub stali szczotkowanej, dodają bryłom mebli głębi.
Białe nie znaczy nudne
To jednak nie wszystkie zalety bieli. Barwa ta jak żadna inna kojarzy się z higieną, której zachowanie w łazience jest szczególnie ważne. Wbrew pozorom jest też łatwa w utrzymaniu czystości. I choć sterylny charakter bieli dla niektórych może być zbyt chłodny w odbiorze, zawsze można go ocieplić drewnem lub kolorem. Biel bowiem doskonale wchodzi w interakcje z innymi odcieniami (także czernią) oraz różnymi materiałami. Co więcej, jest niezwykle elastyczna i łatwo przyjmuje ich właściwości stylistyczne. Dzięki temu wystarczą tylko dodatki – drewniany blat, czy czarne metalowe półki, by dodać białym meblom pożądanego charakteru. Dotyczy to także koncepcji wystroju wnętrza – biel odnajduje się w każdym stylu: od nowoczesnego minimalizmu, poprzez skandynawskie czy loftowe inspiracje, aż do klasycznych stylizacji.