Goście Obiadów Czwartkowych i ich wkład w edukację żywieniową

Niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia, wielogodzinna praca przed komputerem, ograniczona aktywność fizyczna, wszechobecny stres czy pośpiech stanowią przyczynę wielu dolegliwości i niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych. Każdego roku wzrasta liczba osób w różnym wieku, które zmagają się między innymi z nadwagą, otyłością, nadciśnieniem tętniczym, miażdżycą, chorobami układu krążenia, alergią i nowotworami.

Promocja zdrowego stylu życia

Promocja zdrowego stylu życia jest procesem, który umożliwia ludziom zwiększenie kontroli nad własnym zdrowiem, jego poprawą oraz utrzymaniem. Podstawowe założenia promocji zdrowia zostały opracowane w 1986 roku podczas trwania międzynarodowej konferencji poświęconej promocji zdrowia i zawarte w Karcie Ottawskiej. Promocja zdrowego stylu życia polega na oddziaływaniu na świadomość poszczególnych osób w celu zmiany ich dotychczasowego stylu życia, kształtowaniu prozdrowotnych zachowań oraz tworzeniu warunków sprzyjających poprawie i ochronie zdrowia. Głównym celem jest mobilizowanie społeczeństwa do aktywnego uczestniczenia w różnorodnych działaniach podejmowanych na rzecz zdrowia. Promocja zdrowego stylu życia obejmuje przede wszystkim udzielanie podstawowych informacji oraz przekazywanie wiedzy na temat czynników, które pozytywnie i negatywnie wpływają na ludzki organizm.

Goście obiadów czwartkowych wiele uwagi poświęcają świadomemu żywieniu dzieci

Obiady czwartkowe

Od kilku lat zdrowy styl życia aktywnie promuje grupa Philipiak, organizując między innymi Obiady Czwartkowe. Pomysłodawcą jest założyciel marki Philipiak Polska – Tomasz Filipiak. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości naczynia kuchenne, zestawy sztućców, komplety porcelany, noże ceramiczne i kute, a nawet…naturalne kosmetyki. Obiady Czwartkowe to cykl spotkań, poświęconych promocji zdrowego stylu życia (głównie zmianie dotychczasowych nawyków żywieniowych), odbywających się regularnie w prestiżowych warszawskich restauracjach.

Goście obiadów czwartkowych dzielą się z uczestnikami wiedzą na temat zdrowego gotowania i odżywiania, edukacji żywieniowej dzieci i młodzieży oraz chorób dietozależnych. Obiady Czwartkowe nie ograniczają się jedynie do przygotowywania wyjątkowych, wykwintnych potraw i ich degustacji. Goście chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych wspieranych przez markę Philipiak, składając autografy na różnych pamiątkach, które następnie zostają wystawione na aukcje, a zebrane środki zasilają konto fundacji.

Goście Obiadów Czwartkowych

W Obiadach Czwartkowych uczestniczą znane i cenione postacie ze świata kultury, sztuki, rozrywki oraz sportu. Regularnymi gośćmi Obiadów Czwartkowych są:

  • Magdalena Wójcik – aktorka;
  • Karol Okrasa – polski kucharz, autor i prezenter telewizyjnych programów o tematyce kulinarnej;
  • Małgorzata Pieczyńska – aktorka;
  • Małgorzata Foremniak – aktorka;
  • Karolina Malinowska – modelka;
  • Agnieszka Cegielska – prezenterka telewizyjna i radiowa;
  • Monika Mrozowska – aktorka, autorka książek kulinarnych i bloga;
  • Viola Kołakowska – aktorka, modelka i stylistka;
  • Julia Pietrucha – aktorka telewizyjna i teatralna.

Przejdź tutaj, aby lepiej poznać sylwetki gości Obiadów Czwartkowych >>>

Większość uczestników należy do grona Ambasadorów Zdrowej Kuchni Philipiak. Program ten skupia osoby, które są w szczególny sposób zaangażowane w propagowanie zdrowego stylu życia.

 

Dodaj komentarz