Wzrok na Nowy Rok, czyli sylwestrowy makijaż

Sylwestrowy makijaż rządzi się pewnymi prawami. Jednakże jego największym atutem jest to, że nie jest zarezerwowany tylko na wielkie wyjścia bale oraz imprezy na sali. Odważny, pełen blasku make up doskonale prezentuje się również na tzw. domówkach. Tak naprawdę może być wówczas głównym sylwestrowym akcentem. Brokat, odważne kolory sprawią, że mała czarna albo błyszczący top i legginsy staną się efektowną wieczorową stylizacją.

make up
Sylwestrowo – odważnie, efektownie, z blaskiem

Trwały, lśniący, odważny
Dlatego właśnie do sylwestrowego makijażu podchodzimy serio w kwestii wykonania, natomiast możemy poszaleć jeśli chodzi o pomysły, kolory i błysk. Najistotniejszym wyzwaniem jest trwałość, sylwestrowy makijaż ma przecież przetrwać całą noc, która raczej nie będzie grzecznie przesiedziana za stołem. A zatem warto mieć pod ręką wszelki kosmetyki utrwalające make up oraz przedłużające jego świeży i atrakcyjny wygląd.
W przypadku sylwestrowego makijażu mamy też pewne zasady, trendy, które nie zmieniają się od lat. Na pewno należy do nich makijaż typu kocie oko, stylizowany na lata 60-te, czyli gruba czarna kreska na górnej powiece. Ale mamy tu oczywiście wiele wariantów kolorystycznych. Smokey eyes to dziś nie tylko grafit i czerń, a w sylwestra dodajmy brokat, metaliczne, lśniące cienie.

smokey eyes
Smokey Eyes mogą mieć kolor i blask

Usta czy oczy – oto jest pytanie
Kolejną zasadą jest wybór – albo mocne oczy albo mocne usta. Jest to reguła jak najbardziej na czasie i sprawdzona, ale odważne panie mogą w tę jedną noc zaszaleć i postawić na efektowny brokat na powiekach oraz wyraziste usta np. w klasycznej, ponadczasowej czerwieni albo w modnym bordo czy fiolecie.
Jeśli tym mocnym akcentem w makijażu mają być właśnie oczy warto rozważyć również kolorowy make up. Na powiekach mogą pojawić się odważne zestawienia – róż, fiolet, błękit, oranż, żółty, oczywiście umiejętnie połączone.
Wyraziste, efektowne usta? Proszę bardzo – można pokusić się o oryginalny makijaż ust typu ombre, w którym kolory mają się przenikać. Jasna wersja ombre świetnie dopełni odważny, wyrazisty makijaż oczu, ombre w odcieniu czerwieni czy bordo to piękny akcent, kiedy oczy są podkreślone delikatniej.

ombre
Efekt ombre lips

Jak wykonać ombre na ustach? Nic prostszego:
• Nakładamy na usta niewielką ilość podkładu
• Ciemniejszym odcieniem podkreślamy kontur ust, nakładamy go także w kącikach ust od zewnątrz do jednej trzeciej długości ust.
• Następnie używamy jaśniejszego koloru nakładając go na środek warg, mieszamy kolory pędzelkiem lub gąbeczką, aby odcienie przechodziły płynnie jeden w drugi.

Każda kobieta wie, że perfekcyjny makijaż dodaje pewności siebie, odejmuje lat i jest nawet ważniejszy od efektownej biżuterii.

Zdjęcia: Shutterstock, fashiontrendseeker.com, youtube Marsala-Makeup-Tutorial, huffingtonpost.com

Dodaj komentarz