Materac memory – zdrowy sen!

kobieta śpi w pościeli

Pianka memory i materac z pamięcią kształtu – zapamiętajcie te dwa określenia, bo to one lada dzień zrewolucjonizują wasze życie, a już na pewno poprawią jakość snu. A jak wiadomo spokojny i niczym niezakłócony odpoczynek nocny jest gwarancją zdrowia i dobrego samopoczucia. Gdy budzimy się wypoczęci i mamy więcej energii, jesteśmy w stanie góry przenosić.

Dobry materac – najważniejszy element wyposażenia sypialni

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że dobry sen działa cuda i bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Nie wszyscy z nas wiedzą jednak, że sekretem doskonałej jakości snu jest odpowiednio dobrany materac – nie pięknie urządzona sypialnia, elegancka i droga pościel, ale materac. Źle dobrany może powodować bóle kręgosłupa i karku, a także skurcze mięśni, mrowienie i drętwienie ciała, co oczywiście przekłada się na to, że w ciągu nocy potrafimy wybudzić się nawet kilka razy. Obecnie na rynku można znaleźć wiele rozwiązań wykorzystujących nowoczesne technologie. Numerem jeden jest pianka memory. To właśnie z niej powstaje materac z pamięcią kształtu.

Materac memory z pamięcią kształtu

Materac z pamięcią kształtu lub inaczej – materac memory to produkt, dzięki któremu cały ciężar naszego ciała rozkłada się tak, że nie czujemy dyskomfortu. Nawet bardzo obolały kręgosłup zyska odpowiednie podparcie. Skąd ta pamięć kształtu? Uzyskujemy ją dzięki temperaturze własnego ciała. Tylko tyle i aż tyle. Dzięki naszej własnej temperaturze materac odpowiednio dopasowuje się do kształtów ciała, a gdy wstajemy z łóżka powraca do swojej pierwotnej formy. Takie małe „czary mary”.

materac memory na łóżku

Materac memory – przyjaciel chorego kręgosłupa

Materac memory to doskonała opcja dla każdego, kto chce spać dobrze i budzić się w pełni zrelaksowany. Szczególnie jednak poleca się go osobom, które cierpią na schorzenia i bóle kręgosłupa. Pianka memory jak nic innego potrafi zniwelować dyskomfort i wszelkie dolegliwości bóle. Nic dziwnego, że jest tak wyjątkowa. W końcu została stworzona przez NASA jako wsparcie dla astronautów podczas startów w kosmos. Całe szczęście nie pozostała w kosmosie i dość szybko udowodniła, że świetnie sprawdza się również w naszych sypialniach, podnosząc jakość snu, a co za tym idzie – również komfort życia. Sprawdź tu: https://kobieco.pl/materac-z-pianka-memory/

Zalety pianki memory

Szybko dostrzeżono zalety pianki memory i zaczęto ją wykorzystywać do tworzenia ortopedycznych poduszek i materacy. Zaleta numer jeden? Pianka memory idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, a po jego „usunięciu” (czyli gdy wstajemy z łóżka) odzyskuje swój pierwotny wygląd. Pianka dobrze reaguje na temperaturę ciała i otoczenia. Pod wpływem ciepła mięknie i umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru ciała, dzięki czemu nie powoduje ucisków i wspomaga prawidłowy rozwój kręgosłupa i układu kostnego. Posiada też wyjątkowe właściwości tłumienia wibracji i absorbowania wstrząsów. Jest to szczególnie ważne, gdy na materacu śpią dwie osoby – wtedy pianka memory amortyzuje ruchy partnera. I na tym nie koniec jej zalet. Odznacza się także dużą wytrzymałością i trwałością. Szybko oddaje nagromadzoną wilgoć. Jest też materiałem hipoalergicznym, stwarzającym nieprzyjazne środowisko dla roztoczy i innych drobnoustrojów. Dzięki temu, że w materacu memory nie namnażają się grzyby i bakterie, daje to alergikom poczucie ulgi i komfortu podczas snu.

Dodaj komentarz