Ponadczasowe garnitury w Twojej szafie

garnitur meski

Garnitury nie są elementami naszego ubioru, które nosimy każdego dnia. Większość mężczyzn trzyma w swojej garderobie zaledwie jeden lub dwa egzemplarze, które zakłada na ważne okazje. Okazuje się, że garnitury noszą także kobiety. Ale co warto o nich wiedzieć? Z czym je łączyć i jakie buty warto do nich dobierać?


Dla kogo garnitury są dobrym wyborem?

Jeżeli chodzi o garnitury, to te elementy naszego ubioru rzeczywiście powinny znaleźć się w naszej szafie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wszystko dlatego, że pasują one do dress codu, którego wymaga od nas wiele życiowych sytuacji. Garnitury kojarzą nam się głównie ze strojem panów. Sylwetka mężczyzny jest w nich idealnie podkreślona, o ile tylko wybierzemy dobrze skrojony model. W zależności od naszych potrzeb, z pomocą garnituru możemy ukrywać drobne mankamenty, a nawet wizualnie się wyszczuplić.

W szafie powinien znaleźć się przynajmniej jeden garnitur. Dobrze natomiast, aby wybór był nieco większy. Warto natomiast pamiętać, że jeżeli dobierzemy do danego zestawu inną koszulę, krawat (bądź muszkę) czy po prostu buty, możemy w jedną chwilę stworzyć zupełnie nową stylizację, która będzie przyciągała uwagę innych.

Ale garnitury noszą nie tylko mężczyźni. Zdarza się, że ozdabiają one także kobiece szafy. Czasami panie podkrają marynarki swoim partnerom i w ten sposób tworzą bardzo niecodzienne stylizacje. Na przykład takie, w których kontrastem są buty znane jako szpilki.

Kiedy warto nosić garnitury?

Jeżeli zastanawiasz się, kiedy warto nosić garnitury, to nie ma tutaj jednoznacznej, właściwej odpowiedzi. Na pewno będą one elementem nasze ubioru podczas ważniejszych uroczystości, takich jak na przykład śluby, komunie czy pogrzeby. Jednak w przypadku wielu osób, takiego stroju wymaga wykonywany przez nie zawód. Biznesmeni i zarządcy firm muszą wyglądać nienagannie także podczas spotkań i kolacji. Dlatego w ich szafie garnitury są niezwykle potrzebne i ważne.

Jakie buty pasują do garnituru?

To, jakie buty będą pasowały do naszego garnituru nie jest sprawą oczywistą. Pod uwagę musimy brać kilka czynników. Będzie to między innymi krój naszego stroju, to, na jaką okazję go zakładamy oraz wybrane kolory. Najczęściej polecane są między innymi oksfordy lub wizytowe półbuty. Zazwyczaj wybieramy warianty brązowe oraz czarne. Jednak szczególnie istotny będzie tutaj dobór pary, która już na pierwszy rzut oka będzie reprezentowała wysoką jakość. Zapomnijmy o tanim, niewygodnym obuwiu. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się skóry, jednak wyroby skóropodobne również są świetną alternatywą.

Jeżeli chodzi natomiast o wygodę, to również jest ona niezwykle ważna. Takie buty nosimy zazwyczaj przez większość dnia, bądź nawet od rana do wieczora. Nie możemy sobie pozwolić na odciski czy dyskomfort. Wysokiej jakości obuwie pozwoli naszej stopie oddychać, co oznacza, że nie będzie gromadziła się tutaj wilgoć.

Jeżeli garnitury zakładają panie, to tutaj istnieje zazwyczaj znacznie większa swoboda pod względem wyboru butów. Jako że nie jest to strój charakterystyczny dla kobiecej garderoby, to występuje zazwyczaj w ekstrawaganckich i nietypowych stylizacjach. Czasami pojawia się nawet w towarzystwie wspomnianych już szpilek.

Dodaj komentarz