Wakacje na Krecie

KretaOd wielu lat greckie wyspy, a Kreta w szczególności, stanowią jedno z najbardziej popularnych miejsc na urlop wśród naszych rodaków. Nic chyba w tym dziwnego, ponieważ spragnionych słońca turystów kuszą one rekordową wręcz ilością słonecznych dni w ciągu roku, a na dodatek, perspektywa spędzenia kilkunastu dni polegająca na wylegiwaniu się na plaży nad krystalicznie przejrzystą wodą i to z gwarancją doskonałej pogody przez cały nasz pobyt, jest po prostu sielankowa. Jeśli nadal nie jesteście przekonani, to podpowiemy Wam dlaczego jeszcze warto wybrać się na tę grecką wyspę!

Ciepło gwarantowane!

Zdecydowana większość naszych rodaków decyduje się na wybór greckich wysp ze względu na ich piękne plaże. Kreta nie jest tu wcale wyjątkiem, ponieważ to właśnie plaże stanowią prawdziwą wizytówkę tego kraju. Na Krecie znajdziemy zarówno plaże piaszczyste oraz żwirowe, zatem każdy może znaleźć coś dla siebie. Prawdziwymi cudami natury są położone w lagunach plaże o nazwie Elafonisi oraz Balos. To właśnie w tych miejscach, przyroda wyraźnie reguluje ich wygląd – w zależności od tego, jak wieje wiatr, zmienia się ilość piasku na tej plaży. Nie wspominamy tu już nawet o niesamowitych widokach na tej plaży, ponieważ są one na Krecie oczywiste. Strome urwiska i zapierające dech w piersiach klify to codzienność dla osób przebywających na tej greckiej wyspie. A jeśli nie przepadacie za pełnymi turystów miejscami, bez problemu znaleźć można niewielkie samotne plaże, na których będziecie zupełnie sami! Warto również zwiedzić wąwozy, jak ten o nazwie Samaria, który należy do najdłuższych wąwozów na Starym Kontynencie. Oczywiście, warto przejechać tam samochodem. Nie zapominajmy również o jeziorach – jedno z nich, o nazwie Kournas, znajduje się w otoczeniu Gór Białych, a z jego brzegu obserwować możemy bogate życie fauny Krety. Nie zapominajmy jednak, że Kreta to jednak nie tylko plaże. Jak wielu z nas pamięta z lekcji historii, Kreta była jedną z kolebek cywilizacji europejskiej, dzięki czemu dziś możemy podziwiać tu setki zabytków, które zachowane są w doskonałej kondycji.

Gdzie się zatrzymać?

Choć jeszcze kilka lat temu wakacje na tej greckiej wyspie uchodziły za wyjątkowo kosztowny wyjazd, powoli ceny tego rodzaju rozrywki zmieniają się na coraz bardziej przyjazne dla kieszeni Polaków. Warto, przede wszystkim, racjonalnie zaplanować wybór noclegu, bowiem bardzo często to właśnie konieczność zapłaty za hotel powoduje powstawanie ogromnych kosztów. Na szczęście, wakacje na Krecie nie muszą być wcale drogie, bo bez problemu zarezerwujemy sobie niedrogi apartament czy kwaterę. Przeglądając jeden z serwisów poświęconych wynajmowi miejsc noclegowych na Krecie edom.pl, łatwo zauważyć, że znalezienie noclegu w korzystnej cenie nie powinno być trudne. Do wyboru mamy zarówno niewielkie apartamenty, jak i domki letniskowe z prawdziwego zdarzenia, wyposażone we wszelkie możliwe udogodnienia. Serwis umożliwia rezerwację noclegu online, dzięki czemu możemy łatwo wybrać nocleg.

Więc jeśli szukasz miejsca na wakacje na Krecie sprawdź na www.edom.pl/noclegi/gr/314/kreta-południowa-kreta-grecja/.

Dodaj komentarz