Depilacja twarzy – domowe metody w zasięgu ręki

Walka ze zbędnym owłosieniem to wyzwanie dla wielu kobiet, zwłaszcza dla brunetek, których włosy są nie tylko mocniejsze, ale też bardziej widoczne. Wąsik czy włoski na twarzy mogą spędzać sen z powiek, dlatego metody ich usuwania (golenie, wosk, plastry do depilacji twarzy, zabiegi profesjonalne) to zagadnienie zawsze aktualne i interesujące.

brunetka
Brunetki mogą mieć większe problemy ze zbędnymi włoskami

Depilację, mniej lub bardziej trwałe usuwanie włosków z twarzy można wykonywać na własną rękę, w domowym zaciszu albo zdać się na profesjonalne zabiegi. Wiele kobiet sięga oczywiście po bardziej dostępne domowe sposoby, takie jak np.:

twarz
Zbędne włoski na twarzy to problem wielu kobiet
  • Pęseta, czyli staranne wyskubywanie włosków. Metoda jest dość skuteczna, ale też żmudna, czasochłonna i może boleć. Sprawdza się tez przy włoskach dłuższych, które można złapać pęsetą. Precyzyjna – idealna do brwi.
brwi
Pęsetą najlepiej regulować brwi
  • Golenie – odradza się jednak zwykłe maszynki, których efekt jest krótkotrwały, skuteczniejsze są specjalne nożyki do brwi, z tym że trzeba wiedzieć jak użyć (goli się napiętą skórę, przykładając nożyk pod katem 45 stopni
  • Krem do depilacji to metoda łatwa i szybka, ale uważamy na ewentualne podrażnienia, przy wrażliwej cerze zaleca się przeprowadzenie wcześniej testu – próby alergicznej na małym fragmencie skóry. Minusem jest również fakt, ze włoski szybko odrastają.
plaster
Skuteczne, gotowe plastry do depilacji twarzy
  • Zabieg woskiem i plastry do depilacji, w przypadku tej metody efekty są trwałe, a w drogeriach kupimy gotowe plastry do depilacji twarzy (np. https://www.hebe.pl/produkty/plastry-do-depilacji-twarzy-12-szt-1-opak-sensual). Są one nasączone woskiem, w którym włoski zastygają, dlatego trzeba szybkim, zdecydowanym ruchem oderwać plaster wraz z owłosieniem. Plastry do depilacji twarzy mają specjalny kształt, przylegają dokładnie i usuwają zbędne włoski nawet na kilka tygodni.
laser
Można wybrać profesjonalne zabiegi w salonie

Oczywiście można również poddać się zabiegom profesjonalnym, np.:

  • depilacji woskiem w gabinecie,
  • depilacji laserowej,
  • depilacji światłem IPL.

 

Zdjęcia: pixabay, picjumbo.com, shutterstock, hebe.pl

 

Dodaj komentarz