Ja nie mam co na siebie włożyć! Letnie, weselne kreacje

Wiele młodych par decyduje się na ślub i przyjęcie weselne latem. Nie bez powodu, zawsze miło jest mieć ładną, słoneczną pogodę, zamiast pluchy i listopadowej aury. Przed nami sierpień, czyli miesiąc z „r” w nazwie, a zatem idealny czas na ślubne imprezy. Przy okazji poszukiwania inspiracji dotyczących stroju trafiłam na kilka bardzo mądrych i słusznych porad dotyczących wyboru stroju na przyjęcia weselne.

Zadbajmy o strój adekwatny do sytuacji
Oczywiście nie ma uniwersalnych zasad, według których można skompletować weselną stylizację. Wybór zależy przecież od wielu czynników. Począwszy od wieku i sylwetki, przez porę roku, po charakter przyjęcia i miejsce, w którym się odbywa. Młoda, szczupła dziewczyna wybierająca się na wesele w modnym klubie będzie wyglądać zupełnie inaczej niż dojrzała pani bawiąca się na przyjęciu w ekskluzywnej restauracji. Inaczej ubierzemy się na ślub w zimowych okolicznościach przyrody, w porównaniu z letnim weselnym party w ogrodzie. Jednakże są pewne zasady, które warto znać i zastosować w praktyce.

what to wear
Jak wybrać strój na wesele…?

Stylowo i akurat
Kobiety na przyjęciach weselnych najczęściej prezentują się w sukienkach. Choć coraz częściej są to również eleganckie topy, bluzki zestawione ze spódnicą, a także efektowne kombinezony czy garnitury. Niezależnie od wyboru strój powinien być adekwatny do wyjątkowości i specyfiki wydarzenia jakim jest ślub i wesele. Tradycyjna impreza weselna np. w restauracji wymaga wieczorowego stroju. Może być to sukienka długa albo krótka (ale nie super mini!). Na wesela w ogrodzie, coraz popularniejsze, można założyć nieco lżejszą, swobodniejszą sukienkę koktajlową.

sukienka szarra
Klasyka w najlepszym wydaniu

Długa, krótka? W sam raz!
Długość sukienki ma również znaczenie, szczególnie, że dziś na weselu można pojawić się zarówno w sukni do kostek, jak i w krótkiej mini. Przy czym obydwie długości muszą być adekwatne do sytuacji. W przypadku długiej sukni warto dowiedzieć się jak będzie ubrana panna młoda. Niepisane zasady mówią, że sukienka gościa nie powinna być dłuższa od kreacji panny młodej. Z „krótkością” sukienki jest natomiast tak, że niezależnie od tego jak zabójcze ma się nogi, nie należy zakładać zbyt krótkiej kreacji, ponieważ będzie to po prostu niezbyt smaczne i w kiepskim stylu.

suknia w paski
Długa kreacja – tylko wtedy, kiedy panna młoda ma długą suknię

Kolorowy zawrót głowy
Z kolorem sukienki nie powinno być większych problemów. Poza tym, że dobieramy go do typu urody i własnego gustu, stosujemy się do jednej najważniejszej zasady – nie zakładamy bieli. Biały kolor jest zarezerwowany dla panny młodej. Z czernią sprawa nie jest już tak oczywista. Teoretycznie to kolor żałoby, ale czarna sukienka czy kombinezon ożywiony błyskotkami albo kolorami to całkiem dobry pomysł na weselny outfit. Latem na pewno świetnie sprawdzą się pastele i żywe, nasycone kolory pięknie podkreślające opaleniznę.

kolorowa sukienka
Piękne kolory podkreślą opaleniznę
biała suknia
Biel tylko dla panny młodej

Diabeł tkwi w szczegółach…
… a więc istotne są również dodatki. Kluczowe znaczenie mogą mieć buty, które jak wiadomo stanowią bardzo ważny element stylizacji. Efektowne sandałki na szpilkach zdobione modnymi frędzelkami, zapinane na kostkach, wysoko wiązane, to na pewno mocny akcent stroju. Pamiętajmy jednak, że mamy w nich przetańczyć całą noc. A zatem albo muszą być wygodne albo zabieramy np. balerinki na zmianę. Z biżuterią w strojach weselnych nie przesadzamy, zgodnie z zasadą, która obowiązuje przy kompletowaniu stroju – gwiazdą wieczoru ma być panna moda, a nie goście!

buty
Sprawdź czy przetańczysz noc w tych obłędnych butach

Oczywiście najistotniejsze jest dopasowanie tychże zasad do własnego stylu oraz sylwetki. Zawsze mamy coś do wyeksponowania i jakieś małe co nieco do zatuszowania. Weselne kreacje są idealne w takiej sytuacji. Lekkie, wirujące sukienki ukryją bioderka, rozcięcia wycięcia zaprezentują ładny dekolt czy długie nogi…

Zdjęcia: Media, iStock, shutterstock, aliexpress.com

Dodaj komentarz