Kremy do twarzy — błędy, które popełniamy przy ich wyborze

jaki krem do twarzy wybrac

Kremy do twarzy to jedne z najczęściej kupowanych kosmetyków pielęgnacyjnych i jednocześnie należą one do kosmetyków, które są najczęściej wybierane błędnie. Jest to o tyle ważne, że popełnienie błędu przy wyborze kremu do twarzy może sprawić, iż nie przyniesie on żadnych efektów, a wręcz pogorszy naszą sytuację. Jakie są więc często popełniane błędy przy wyborze kremów do twarzy i jak ich unikać?

Najczęstsze błędy przy wyborze kremów do twarzy

Na samym szczycie listy błędów, które są niesamowicie często popełniane przy wyborze kremów do twarzy, jest oczywiście wybranie kremu, który nie jest przeznaczony do naszego typu skóry. Osoby, które posiadają mocno przesuszoną skórę, w niczym nie skorzystają, jeśli będą używać kremu do skóry tłustej. Podobnie to działa przy wyborze preparatu do skóry suchej w wypadku, gdy na przykład zmagamy się z trądzikiem. 

Kolejny dość często popełniany błąd to nie zwracanie uwagi na skład. Jeśli chcemy kupić krem nawilżający, a postawimy na kosmetyk, który zawiera alkohol, czyli substancję, która w znacznym stopniu wysusza skórę, to naprawdę łatwo jest się domyślić, że popełnimy naprawdę spory błąd, który sprawi, iż przywrócenie skóry do stanu, który chcemy osiągnąć, będzie wymagało naprawdę sporo czasu. 

Jak dobrze wybierać kremy do twarzy?

Jak w takim razie odpowiednio wybrać krem? Przede wszystkim, gdy wybieramy kremy do twarzy, to wpierw musimy określić naszą cerę. Wyróżnia się cztery główne typy cery i kilka podtypów. Pierwszy typ co cera normalna, lecz ona występuje głównie u osób młodszych i po pewnym czasie zaczyna przechodzić w inne typy. 

Kolejny typ to cera tłusta, która jest mocno błyszcząca i charakteryzuje się tym, że występuje wtedy wysoka produkcja sebum, co prowadzi do powstawania niedoskonałości, takich jak pryszcze, wypryski i zaskórniki. Osoby, które nią dysponują, powinny się jednak cieszyć, gdyż cera tłusta starzeje się wolniej od innych typów. 

Przeciwieństwem cery tłustej jest oczywiście cera sucha. Jest ona dość delikatna, a do tego szorstka i cienka. Charakteryzuje się tez wysokim napięciem. Przez to szybciej się starzeje i zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki. Ostatni typ to cera mieszana, która jest po prostu połączeniem cery suchej i tłustej. W niektórych partiach twarzy spotkamy jeden, a w innych drugi typ cery. 

To właśnie na podstawie swojego typu cery trzeba wybrać odpowiedni kosmetyk, który został do niej dostosowany. Wtedy też można walczyć z największymi wadami swojego typu cery, czyli na przykład nawilżyć cerę suchą, czy też zwolnić produkcję sebum w cerze tłustej. 

Dodaj komentarz