Mocne piłkochwyty na boiska. Czym dokładnie są?

pilkochwyt na boisko

Planując zakup wyposażenia boiska lub innego rodzaju obiektu sportowego, powinniśmy brać pod uwagę to, aby było ono dopasowane do obiektu, spełniało normy dotyczące jakości, funkcjonalności i bezpieczeństwa. Jednym z najważniejszych elementów są piłkochwyty na boiska. To siatki zabezpieczające okoliczny teren i infrastrukturę przed uszkodzeniem przez piłki.

Zakup odpowiedniej jakości wyposażenia, które następnie będzie użytkowane przez wszystkich uczestników gier zespołowych i miłośników aktywności fizycznej, na pewno nie jest łatwym zadaniem. Takie wyposażenie często musi być bardzo różnorodne i dopasowane do specyfikacji technicznej obiektu. Innego rodzaju sprzęt będzie adekwatny do boiska do piłki nożnej, inny do siatkówki i koszykówki, a jeszcze inny do lekkiejatletyki.

Piłkochwyty na boiska zdecydowanie należą do podstawowego wyposażenia obiektów sportowych. Siatki zabezpieczające montowane na specjalnej konstrukcji stalowej, mają za zadanie zatrzymywanie wszystkich piłek, które w niekontrolowany sposób mogłyby opuścić teren boiska i uszkodzić na przykład elewacje budynków czy auta.

Zobacz także: https://www.nswiat.pl/pilkochwyty-na-boiska-gdzie-mozna-ich-uzyc/

Czym są  piłkochwyty na boiska?

Każde boisko, na którym toczy się gra, musi posiadać odpowiednie zabezpieczenia w postaci na przykład siatek. Piłkochwyty są siatkami wykonanymi z lekkiego polipropylenu, który posiada bardzo dobre właściwości mechaniczne. Siatki zabezpieczające są:

– lekkie,
– odporne na uszkodzenia mechaniczne,
– odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne,
– rozciągliwe,
– proste w montażu i wymianie.

Nowoczesne siatki zabezpieczające, a także pozostałe wyposażenie niezbędne do montażu znajdziemy w firmie https://www.siatki-kramer.pl/.

Jak działają piłkochwyty na boiska?

Są różne rodzaje piłkochwytów, które charakteryzują się przede wszystkim tym, że mogą być montowane na wszystkich typach obiektów sportowych. Różnica między piłkochwytami może polegać między innymi na wielkości oczek siatki. Im mniejsze oczka, tym  lepsze zabezpieczenie okolicznej infrastruktury.

Piłkochwyty montowane są na specjalnych słupach, które mogą nawet mieć kilka metrów wysokości. Stanowią one barierę, którą piłce trudno pokonać. Piłka, która uderza w siatkę zabezpieczającą, traci swój impet i swobodnie opada na boisko.

Dzięki temu możemy:

– uniknąć uszkodzenia budynku,
– zminimalizować ryzyko uszkodzenia samochodów,
– pozbyć się problemu w połamanymi roślinami,
– kompleksowo chronić ludzi przed uszkodzeniami ciała.

Piłkochwyty na boiska należy więc potraktować, jako inwestycję bezpieczeństwo gry. 

One thought on “Mocne piłkochwyty na boiska. Czym dokładnie są?

Dodaj komentarz