Okulary przeciwsłoneczne – gorące trendy na lato

Okulary przeciwsłoneczne trzeba mieć. I to porządne, takie które chronią oczy, a nie tylko dobrze wyglądają. Oczywiście tak istotny dodatek to również trendy, moda i swoiste must have. Swój czas miały awiatorki, oprawy typu nerd, a jakie będą okulary przeciwsłoneczne AD 2018? Na pewno bardzo interesujące, efektowne i oryginalne.

Kocie oczy i wąziutkie oprawy

Wiosną i latem okulary przeciwsłoneczne będą jednym z najbardziej wyrazistych dodatków. Doskonałym przykładem jest obecny na wielu pokazach trend –  kocie oczy, czyli niskoprofilowe oprawy. Wąziutkie oprawy, najczęściej skośne, wyciągnięte na bok – to jest TO!

kocie
Gorący trend – kocie oczy
Fot: vogue.com

Powrót do przeszłości

Wariacje na temat retro – w tym nurcie mieszczą się modele stylizowane na awiatory z cieniutką oprawą i zdobieniami oraz okulary przeciwsłoneczne oversize, kojarzące się z tzw. oprawami typu muchy z lat 70-tych. Tu najmilej widziane są masywne, grube ramki. Na fali wielkich powrotów mamy także inspiracje kultowymi lenonkami. Topowym modelem są doskonale znane okrągłe szkła w szerokich oprawach.

okulary
Powrót do stylistyki sprzed lat

 

lenonki
Lenonki wracają!

Bez oprawy

Kolejny hit to okulary typu no-frame albo half-frame, czyli bezoprawkowe albo z ramką tylko na dole lub na górze soczewki. Ten model sprawdza się oczywiście przy małych soczewkach np. modnych kocich oczach, wąskich prostokątach.

no frame
No-frame, czyli bez oprawy
Fot: vogue.com

Kolor i oprawa

Modne okulary to również kolory, desenie i materiały. A zatem nie tylko czernie i brązy, na topie są kolorowe soczewki (nawet różowe, zielone, błękitne). Oprawy mogą być ciężkie, masywne i delikatne, lekkie, a także transparentne – najczęściej plastikowe, choć są też modele w ponadczasowych metalowych ramach.

duze okulary
Modne są kolorowe soczewki
Fot: vogue.com

 

serca
Zabawa formą i kolorem

 

Zdjęcia: vogue.com, pixabay.com

Dodaj komentarz