Klap, klap – wiosna i lato w modnych klapkach

Do lamusa odkładamy przekonanie o tym, że klapki to obuwie „koło domu’, ewentualnie na plażę. Dziś jest to odrębna para kaloszy w letnich i wiosennych trendach, a w sklepach z obuwiem modne klapki zajmują co najmniej kilka półek. Zresztą wystarczy przyjrzeć się nowym i wciąż aktualnym trendom, aby zauważyć jak bardzo są różnorodne, oryginalne i co najważniejsze – niemalże na każda okazję.

Na dobry początek – idzie nowe, oczywiście w klapkach!

Wiązania – gorący trend w obuwiu letnim AD 2018, pojawiają się również w klapkach. Tasiemki, kokardki – to się będzie nosić! Równie mocno zaznaczy się szeroko rozumiany trend vintage. Zarówno w formie satynowych klapeczek, inspirowanych orientem czy… buduarem, jak również nieco świeższe retro, czyli klapki z epoki disco, ba! nawet z napisem DISCO. Nieco snobistycznie prezentuje się kolejna modna nowinka, czyli klapki, na których pierwszoplanową rolę odgrywa… logo, najlepiej znane, cenione i kosztowne.

zielone klapki
Buduarowy vintage, modne kolory
fot: Zara

Z dumą odkrywamy pięty

Odkryte pięty, czyli główny atrybut typowego klapka, zobaczymy w wielu warrantach. Doskonałym przykładem są mule, które ewoluują nader interesująco. Mamy zatem klasyczne klapeczki, z niezbyt praktycznym wąskim przodem, ale także bardzo oryginalne pomysły – np. kowbojki z odkrytą piętą, klapki na tzw. kaczuszce, botki, niskie szpileczki i inne fasony.

białe klapki
Niebanalny pomysł na odkryte pięty
Fot: Zara

Kolory, wzory, motywy, desenie

Będzie różnorodnie, to na pewno dobra nowina dla… wszystkich. Bardzo modne będą klapki w uniwersalnych kolorach – od czerni, przez brązy,  po stonowane pastele. Nowe kolekcje prezentują nam klapki błękitne, pudrowe, liliowe, pastelowo zielone. Oczywiście są też bardziej efektowne i wyraziste barwy – możemy zatem wybrać klapki brokatowe, w kolorze złota, srebra, metaliczne, czerwone, soczyście różowe czy szmaragdowe. Są zdobienia… dużo zdobień – perełki, cekiny, kwiaty, wzory boho, hafty, motywy zwierzęce., a także klapki… plastikowe, transparentne

klapki z kwiatem
Transparentny plastik, kwiaty – bardzo hot!
Fot: Zara

Nadal na topie

Wciąż możemy sięgać po praktyczne klapki inspirowane męskimi fasonami, a także „najbrzydsze klapki świata”, czyli Birkenstocki. Świetnie ma się ubiegłoroczny kontrowersyjny trend – klapki z futerkiem. Platformy, które nadal świętują swój wielki renesans zobaczymy również w modnych letnich klapkach.

klapki czarne
Klasyczny o kolor, inspiracje męskimi klapkami i modne dodatki
Fot: Badura

Cudze chwalimy, doceńmy swoje

Mowa oczywiście o kultowych (czy „obciachowych) klapkach Kubota. Typowe klapki „po domu” z lat 80-tych wchodzą na rynek w odświeżonej wersji. Nader interesująco zapowiada się nowe, niebanalne spojrzenie młodej ekipy, która ma ambicję wypromować słynne Kuboty nie tylko na polskim rynku.

kuboty
Kultowe klapki Kubota wracają!
Fot: reaktywacja.kubotastore.pl

 

Zdjęcia: Zara, Badura, reaktywacja.kubotastore.pl, pixabay.com

Dodaj komentarz