Perfumy — jak dobrać je do okazji?

perfumy

Każda okazja wymaga doboru innych ubrań, butów, biżuterii, fryzury, ale i zapachu. Czasy, w których przez całe życie korzystało się z jednych perfum, już dawno minęły. W XXI wieku zarówno kobiety jak i mężczyźni sięgają po odpowiednie nuty zapachowe dostosowane do okoliczności, sytuacji oraz nastroju. W jaki sposób dobrać perfumy do okazji? Podpowiadamy.

Zapachy na co dzień

Wybierając perfumy na co dzień, powinniśmy kierować się swoimi własnymi upodobaniami. Osoby, które lubią cytrusowe zapachy powinny po takie ściągnąć, z kolei jeżeli wolimy nuty kwiatowe, również nic nie stoi na przeszkodzie, by używać ich na co dzień. Warto jednak sięgać po wody perfumowane, które nie są tak intensywne, przez co nasz zapach nie jest męczący dla nas samych oraz dla otoczenia. Idealne nuty na co dzień to cytrusy, kwiaty oraz wanilia.

Zapachy do pracy

Wybór perfum do pracy powinien być uzależniony od jej charakteru. Jeżeli na co dzień spotykamy się z wieloma ludźmi lub uczestniczymy w spotkaniach biznesowych z klientami, wówczas nasz zapach nie może być zbyt ciężki i przytłaczający. Dlatego też lepiej zrezygnować z mocnych, korzennych czy orientalnych kompozycji na rzecz lekkich, orzeźwiających lub kwiatowych.

Zapachy na ważne wydarzenia

Wybierając się do teatru, filharmonii czy na wesele, warto wybrać elegancki zapach z klasą. W takich sytuacjach można zdecydować się bardziej intensywne kompozycje, które odzwierciedlają naszą osobowość. Można sięgnąć wówczas po francuskie perfumy o kwiatowej wolni i świeżym wykończeniu.

Zapachy na randkę

Na randkę warto wybrać zapach, który odzwierciedla naszą osobowość. Oznacza to że jeżeli preferujemy lekkie, cytrusowe perfumy, powinniśmy na takie postawić. Z kolei jeżeli gustujemy w mocnych, kwiatowych lub orientalnych nutach to również świetna okazja, aby użyć takich perfum. Na randkę warto wybrać nieco bardziej intensywne niż codzienne zapachy, które przyciągną uwagę naszego wybranka. W ich skład może wchodzić piżmo, cynamon, wanilia, pomarańcza, czy ambra, które pobudzają zmysły i działają na wyobraźnię.

Mężczyźni z kolei powinni zadbać nie tylko o swoje perfumy, ale również o to, aby w samochodzie, którym przyjadą po wybrankę unosiła się przyjemna woń. Na randkę warto wybrać odświeżające zapachy do auta w Fabryce Zapachu.

Zapachy na imprezę

Na wieczorną imprezę ze znajomymi warto postawić na cięższe nuty z dodatkiem piżma, drzewa sandałowego czy białej ambry. Jeżeli impreza ma odbywać się w dużej przestrzeni, możemy sięgnąć również po intensywne mieszanki kwiatowe lub przypraw korzennych. W doborze zapachu na takie wydarzenie panuje dowolność — warto wybrać taką nutę, która nam się najbardziej podoba.

Dodaj komentarz