Pielęgnacja skóry – dla małych i dużych

Chyba nie dane mi będzie odejść od zagadnień zdrowotno – pielęgnacyjnych, a tyle ciekawych tematów mam jeszcze w zanadrzu. Ale póki co jestem po kolejnej wizycie u mojego ulubionego małego szkraba, który już wkrótce stanie się moim oficjalnym chrześniakiem. Tym razem wróciłam z wizyty bogatsza o wiedzę na temat delikatnego ciałka malutkich dzieci oraz o bardzo przyjemne kosmetyki, które teoretycznie są dla małych milusińskich.

niemowlę

Maluch w kąpieli

Rozkosze kąpieli
Zapewne wspominałam już o tym, że w przypadku Stasia istnieje spore ryzyko alergii pokarmowej. A zatem bardzo ostrożnie poznaje nowe smaki, które już pojawiają się w jego diecie. Póki co nie ma problemów, jabłko i marchewka są w porządku.
Na szczęście maluszek nie ma żadnych reakcji skórnych i ku wielkiej radości swoich rodziców nie wykazuje także objawów alergii kontaktowej. Podczas ostatniej wizyty brałam czynny udział w kąpieli małego przystojniaka. Jest już tak duży i… „poręczny”, że nie obawiałam się wziąć na ręce mokrego bobasa.

Kosmetyki nie tylko dla najmłodszych

płyn do kąpieli

Zdrowa i bezpieczna kąpiel

Staś zażywa dobroczynnych kąpieli w produktach Nivea Baby. Właściwie już od pierwszych dni sprawdzają się kremy przeciw odparzeniom, oliwka, a teraz również płyn do kąpieli i szampon do nieszczególnie bujnych, mięciutkich włosków. Muszę przyznać, że już po wykąpaniu, wysmarowaniu i wypudrowaniu Stasia, z zadowoleniem zauważyłam, że te Baby kosmetyki to doskonała pielęgnacja skóry. Nie tylko w przypadku Stasia. Moje dłonie po umyciu, nasmarowaniu i wypudrowaniu również są miłe i gładkie.

Skóra dziecka pod specjalną ochroną
Oczywiście znam markę Nivea, używam szamponów, balsamów ale w wersji dla dorosłych. Tymczasem okazuje się, że seria Baby doskonale pielęgnuje skórę takich seniorek jak ja. Nie obyło się oczywiście bez pouczającej pogadanki ze strony dumnej mamy Stasia. Uświadomiła mi, że kosmetyki do pielęgnacji skóry niemowląt muszą działać ochronnie, odżywczo. Skóra dziecka w pierwszych miesiącach życia jest bardzo delikatna, praktycznie pozbawiona tkanki tłuszczowej i gruczołów potowych. A zatem kosmetyki pielęgnacyjne muszą również zapewniać barierę i regenerację takiego delikatnego, bezbronnego malucha.
No cóż, myślę sobie, że świetnie poradzą sobie również z moją wrażliwą, skłonną do podrażnień skórą.

Autor: Aneta

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *