AZS – dolegliwości, zmiany na skórze, pielęgnacja

Atopowe zapalenie skóry to poważne schorzenie dermatologiczne. Niestety występuje coraz częściej – szacuje się, że problem ten dotyka ok. 20% populacji na całym świecie, dużo…
Jest to choroba o charakterze przewlekłym, z okresami wyciszenia i zaostrzeń. W fazie ostrej dochodzi bardzo często do przesuszenia skóry, pojawiają się bolesne zmiany na skórze, podrażnienia, a nawet rany wywołane świądem i drapaniem. Tak podrażniona skóra bywa bezbronna, układ immunologiczny nie chroni jej przed infekcjami.
Chorobę diagnozuje się najczęściej u dzieci, ale objawy mogą pojawić się również u dorosłych. Może obejmować praktycznie całe ciało, pojawiają się zapalenia skóry twarzy, ranki za uszami, na dłoniach, przedramionach, za uszami… Z uwagi na przebieg, charakter bardzo istotne jest kompleksowe podejście do pielęgnacji, higieny i leczenia AZS.

swedzenie
AZS – dolegliwości i objawy

 

azs dieci
Problem dotyczy również dzieci

Warto wiedzieć jak wygląda nasza skóra i jakie są funkcje poszczególnych warstw:

skóra
Jak wygląda skóra

Naskórek to najbardziej zewnętrzna tkanka doskonale osłaniającą ciało przed czynnikami zewnętrznymi.
Warstwa rogowa to najbardziej zewnętrzną warstwa skóry – nieuszkodzona jest idealną barierą fizyczną przed chemikaliami, bakteriami, grzybami, wirusami, zapobiega utracie wody przez organizm.
Skóra właściwa to dobrze ukrwiona i unerwiona warstwa, która odpowiada za odżywianie innych struktur skórnych (naskórka), funkcje czuciowe (ciepło, ból) oraz funkcje ekspresyjne.
Tkanka podskórna zbudowana jest głównie z luźnej tkanki łącznej, w której gromadzi się tłuszcz. Wiąże on wodę z korzyścią dla funkcji i wyglądu skóry. Chroni organizm przed utratą ciepła, stanowi zapas energetyczny oraz amortyzuje wstrząsy i urazy. Zawiera też naczynia krwionośne i limfatyczne, nerwy oraz elementy gruczołów łojowych i potowych.

 

Aby zapobiegać i łagodzić zmiany na skórze bardzo istotna jest odpowiednia higiena i pielęgnacja, odpowiednia dla dzieci dorosłych.

Zgodnie z informacjami na stronie demsa.pl, „optymalny preparat powinien skutecznie oczyszczać powierzchnię skóry, nie zaburzając jej bariery ochronnej, hamować rozwój bakterii na skórze i pozostawiać ją nawilżoną”.

 

mycie
Do mycia używa się odpowiednich preparatów
dziecko
Szczególnie dbamy o delikatną, niedojrzałą skórę małych dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

Kosmetyki DEMSA to odpowiedź na potrzeby chorych na AZS

DEMSA na co dzień:

Stan skóry

Odpowiedni preparat Demsa

Sucha, swędząca i podrażniona skóra ciała

Krem do ciała
Sucha, swędząca i podrażniona skóra twarzy Krem do twarzy
Codzienne mycie wysuszonej skóry Preparat do mycia

 

DEMSA w zaostrzeniach:

Stan skóry Odpowiedni preparat Demsa
Bardzo wysuszona, podrażniona i swędząca skóra Skoncentrowany krem do ciała
Skrajnie wysuszone, spierzchnięte i popękane partie skóry Żel intensywnie nawilżający
Bardzo swędzące i podrażnione partie skóry Intensywny balsam łagodzący swędzenie
Łagodzi swędzenia
Łagodzi swędzenie
krem
Skoncentrowane działanie
żel
Intensywnie nawilża

 

domycia
DEMSA do mycia

 

Wiele informacjo o budowie i funkcjach skóry oraz o sposobach radzenia sobie z objawami takimi jak stany zapalne, choroby skóry twarzy, znalazłam, ranki, świąd itp., znalazłam tutaj. Warto poczytać…

Zdjęcia: demsa.pl, shutterstock

 

 

 

Dodaj komentarz