Sudocrem na odleżyny, odparzenia – dla dzieci i dla seniorów

Są takie kosmetyki do pielęgnacji skóry niemowląt, które znamy od pokoleń. Mało tego – mogą być z powodzeniem stosowane na przestrzeni wielu lat. Mają dobroczynny wpływ na delikatną niemowlęcą skórę, służą suchej, podrażnionej skórze mamy, a także łagodzą problemy skórne osób starszych. Najlepszym przykładem może być krem Sudocrem – odleżyny, młodzieńcze wypryski, zmarznięte dłonie, stłuczone kolano i pieluszkowe zapalenie skóry – to całe spektrum dolegliwości, na które pomaga ten sprawdzony, znany kosmetyk.

Sudocrem towarzyszy nam przez całe życie
Sudocrem słusznie kojarzymy przed wszystkim z pielęgnacją małych dzieci. Jest bowiem ratunkiem dla odparzonej pupy, przy zapaleniu pieluszkowym. Koi również otarcia i skaleczenia na kolanach malutkiego piechura, który stawia swoje pierwsze kroki. Nie wszyscy jednak wiedzą, że Sudocrem ma dobroczynny wpływ na skórę nastolatków zmagających się z egzemą czy trądzikowymi zmianami. Na każdym etapie życia można używać go do pielęgnacji podrażnionej, suchej skóry. Działa nawilżająco, regenerująco i kojąco.
Bardzo ważne jest również zastosowanie Sudcremu na odleżyny. Warto wiedzieć, że jest to preparat zalecany w pielęgnacji skóry osób starszych, długotrwale unieruchomionych i przewlekle chorych.

dziecko
Sudocrem dla dzieci na każdym etapie rozwoju

Odleżyny – poważny problem wielu pacjentów
Sudcrem należy to kosmetyków barierowo – ochronnych zalecanych nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych z problemami skórnymi. Bardzo poważnym zagadnieniem są tu odleżyny, na które narażone są osoby czasowo albo na stałe unieruchomione. A zatem dotyczy to zarówno pacjentów leżących, niepełnosprawnych, na wózku inwalidzkim, w podeszłym wieku, jak i czasowo ograniczonych ruchowo np. po złamaniach urazach. Odleżyny i odparzenia mogą pojawiać się również w przebiegu chorób takich jak cukrzyca, miażdżyca, schorzenia układu krwionośnego. Odleżyny to uszkodzenia skóry o różnym stopniu intensywności, które są konsekwencją długotrwałego tarcia albo ucisku, powodującego obumieranie tkanek. Dlatego w skrajnej postaci mogą doprowadzić do martwicy tkanek.

chora i opiekunka
Odleżyny powstają u pacjentów leżących

Sudocrem w pielęgnacji odleżyn
Kluczowe znaczenie ma odpowiednia higiena i pielęgnacja skóry chorego. Podstawą jest oczywiście codzienne mycie odpowiednimi środkami, dokładne osuszanie oraz zastosowanie kremu barierowo – ochronnego. W przypadku prawidłowego i systematycznego kremu Sudocrem odleżyny nie powinny uszkodzić skóry pacjenta, ponieważ działa on nie tylko regenerująco. Tworzy na skórze rodzaj ochronnego filmu działającego profilaktycznie. Oczywiście niezbędna jest częsta aplikacja, nie tylko po umyciu chorego.

skład
Aktywne składniki kremu Sudocrem

Pamiętajmy – odleżyny to nie tylko problem natury estetycznej. Mogą doprowadzić do poważnych zakażeń, stanów zapalnych, nieodwracalnych zmian, są również bardzo bolesne dla chorego. Warto zatem mieć pod ręką sprawdzony, skuteczny i hipoalergiczny Sudocrem, który ratuje naszą skórę – od okresu niemowlęcego do zaawansowanego wiekowo seniora.

Zdjęcia: shutterstock, sudocrem.com, odparzeniapodkontrola.pl

Dodaj komentarz