Słodkie i eleganckie bombonierki

Słodycze są dobre na wszystko, a najlepsze są te, które zawierają w sobie czekoladę. Nic na to nie poradzę, że do czekolady mam słabość, o czym całkiem niedawno pisałam. Zresztą nie jestem w tym odosobniona – nie bez powodu jednym z ponadczasowych i zawsze mile widzianych prezentów są słodycze, ze szczególnym wskazaniem na bombonierki.

Bombonierka z… bonbonami 🙂
Urocza i pięknie brzmiąca nazwa bombonierka pochodzi (jak łatwo się domyślić) od francuskiego słowa bonbon (cukierek). Zapewne nie wszyscy wiedzą, że bombonierką nazywano niegdyś opakowanie, które skrywało w sobie słodkie czekoladki, pralinki, zaś pierwszą bombonierkę wyprodukowano w 1866 roku i już wówczas był to produkt luksusowy, na wyjątkowe okazje. Nic dziwnego skoro pierwsze bombonierki oznaczały pudełeczka nie tylko kartonowe, ale także bogato zdobione opakowania z porcelany, fajansu, szkatułki, metalowe skrzyneczki. Dziś używamy nazwy bombonierka na określenie słodyczy konfekcjonowanych w mniej lub bardziej efektowny sposób. Mogą być to zarówno popularne czekoladowe przysmaki w kartoniku, jak również luksusowe praliny w szkatułkach, metalowych pudełeczkach, a ich ceny bywają czasami naprawdę zawrotne. Można powiedzieć, że w przypadku bombonierek efektowne opakowanie jest dopełnieniem wyśmienitego smaku czekoladek. Dlatego jest to wręcz idealny pomysł na prezent na każdą okazję, gotowy smakołyk na stół – dla gości, ale także słodkie co nieco na miły wieczór przy dobrym filmie.

dziecko i czekoladki

Bombonierki – wszyscy je uwielbiają!

Słodkie skarby zamknięte w bombonierce
Bombonierki, które dziś możemy kupić, to imponujące spektrum smaków, gatunków, rodzajów oraz niemniej szeroki wachlarz cenowy. Mamy zawsze popularne i lubiane pianki, mleczka, w tym klasyczne Ptasie Mleczko. Są wykwintne wiśnie i słodkie śliwki w czekoladzie. Bogaty wybór pralinek, trufli, galaretek, orzechów, czekoladek z nadzieniem owocowym, alkoholowym itp. Można śmiało powiedzieć, że bombonierki ze swoją słodką zawartością to spełnienie marzeń łasucha, wielbiciela słodkości i konesera wyjątkowych smaków. Dlatego kupujemy je na jubileusze, imieniny, wręczamy na gwiazdkę, walentynki, święto mam, kobiet, taty i babci, na dzień dziecka i nauczyciela.

Bombonierki, słodkości i czekoladowe pyszności:

ptasie melczko

Ptasie mleczko (oferta Makro)

merci

Idealne na prezent Merci (oferta Makro)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

milka

Delikatne czekoladki (oferta Makro)

 

Zdjęcia: makro.pl, shutterstock

Autor: Aneta

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz