Warto pomagać…

Dziś bardziej serio i o sprawach ważnych, bo przecież nie zajmuję się tylko sukienkami oraz wyjadaniem niemowlęcych ciasteczek. Nie mam funduszy i możliwości Angeliny Jolie. Ani jej ust oraz talentu, niestety… Ale na miarę moich skromnych możliwości nie pozostaję obojętna wobec potrzebujących, staram się wspierać i pomagać. Najbliższe mojemu sercu są potrzebujące dzieci i opuszczone zwierzaki.

żródło:www.fundacjaradiazet.pl
źródło:www.fundacjaradiazet.pl

Ziarnko do ziarnka…
Oczywiście nie każdy może adoptować potrzebujące dzieci, nie wszystkich stać na sfinansowanie skomplikowanego leczenia. Niestety nie uratujemy wszystkich bezdomnych psiaków i nie pojedziemy pomagać powodzianom. Być może zabrzmi to jak hasło wyborcze czy inny frazes, ale prawdą jest, że razem można zdziałać więcej. Dlatego jestem żywo zainteresowana i zaangażowana w działania różnych organizacji, fundacji. Moje 10 czy 20 czy 50 złotych to kropla w morzu potrzeb, ale jeśli takich kropli jest wiele udaje się zebrać fundusze na wielkie i ważne cele.

OPP- ten skrót wypada znać
Praktycznie każdy może zapoznać się z wykazem organizacji pożytku publicznego (OPP) i za ich pośrednictwem wspierać tych, którym potrzebna pomoc. Instytucja OPP funkcjonuje w Polsce od 10 lat i wbrew opiniom sceptyków organizacje zdziałały naprawdę wiele dobrego. Oczywiście zasady działania określają odpowiednie przepisy, ale warto wiedzieć, że OPP to organizacja pozarządowa wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, działająca w obszarach tzw. pożytku publicznego Dzięki temu może m.in. otrzymać 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Dla mnie to jedna z wielu form pomagania innym, z której chętnie korzystam i nigdy nie zostawiam na ostatnią chwilę decyzji na co przekazuję swój 1 procent.

ZETka pomaga
Być może nie wszyscy wiedzą, ale Radio Zet to nie tylko fajna muzyka i ciekawe imprezy. To również Fundacja, która działa na rzecz dzieci z wadami i chorobami serca. Zebrane środki przeznacza też na ośrodki kardiologiczne i kardiochirurgiczne. Niewątpliwie marka jaką jest Radio Zet jest tu bardzo pomocna, chociażby dzięki zaangażowaniu artystów czy organizacji koncertów. Dla dzieci z chorymi serduszkami Fundacja zorganizowała nawet ekipę, która zdobywa górskie szczyty. Wpłaty, smsy, jeden procent, koncerty czy akcja Serce pod Choinkę, przekładają się na bardzo wymierne rezultaty. Takie jak chociażby zbiórka na nowoczesne płucoserce, renowacje i remonty domów rodzin zastępczych. Fundacja miała także swój udział w zakupie sprzętu dla nowoczesnej pediatrycznej sali hybrydowej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.
Oczywiście zarówno potrzeb, jak i dokonań jest znacznie więcej. Warto wejść na stronę Fundacji, poczytać, poznać potrzeby. Pomóc można na wiele sposobów…

Dodaj komentarz