Ekspresy do kawy automatyczne i najlepsza domowa kawa

kawy dwie

Ekspres do kawy to jedno z najważniejszych urządzeń kuchni. Nie bez powodu był wybierany długo i starannie. To dzięki niemu mąż ma swoją przebudzankę – poranne espresso, ja zaś zaczynam dzień z filiżanką latte. Przy ulubionej kawie zajadamy pyszne brownie czy sernik, cappuccino to najlepszy dodatek do przyjacielskich ploteczek…

Musi być prawdziwa kawa i lekka crema
Od samego początku braliśmy pod uwagę ekspresy do kawy automatyczne, ciśnieniowe, ponieważ marzyła nam się mała domowa kawiarenka, a kawa miała smakować „jak prawdziwa”, czyli miał być aromat, smak i cudowna lekka crema. Wiadomo już, że smak i aromat to przede wszystkim kwestia najlepszej jakości kawy oraz technologii jej zaparzania. Na kawie nie oszczędzamy, pozostaje proces jej przyrządzania. Dlatego właśnie wybór padł na ekspres ciśnieniowy, w którym woda jest tłoczona przez ziarna albo kapsułki pod tak wysokim ciśnieniem, że w naparze znajdzie się samo dobro, a kawa na wyjątkowy smak i zapach. Zastanawialiśmy się nad tym czy wybrać ekspres na kapsułki czy też na kawę w ziarnach. Ostatecznie postanowiliśmy zainwestować nieco więcej i wybrać model z wbudowanym młynkiem, który mieli ziarna tuż przez zaparzeniem.

kawa
Od kawy zaczynam dzień

Nasze kryteria wyboru ekspresu do kawy
Mimo, że od początku wiedzieliśmy, że w grę wchodzą ekspresy do kawy automatyczne marki Krups, wybór i tak nie był łatwy – asortyment jest naprawdę szeroki, podobnie jak i wachlarz cen. Właściwie każdy model spełniał nasze wymogi, takie jak:
• ciśnienie min. 9 bar,
• wbudowany młynek,
• zaparzanie kaw mlecznych
• podgrzewanie od pierwszej filiżanki,
• automatyczne oczyszczanie,
• filtr do wody,
• bogaty wybór rodzajów kawy,
• możliwość programowania,
• łatwa obsługa.

kawy
Kawa – idealna na randkę i ploteczki

W ofercie z logo Krups są zarówno naprawdę zaawansowane technologicznie automatyczne ekspresy do kawy, np. profesjonalny ekspres automatyczny ze spieniaczem EA9010 czy ekspres automatyczny LATTE SMART połączony ze smartfonem EA860E. Są też takie, które mają ciekawe i praktyczne funkcje – ekspres automatyczny One Touch Cappuccino EA880E, który przygotuje 2 filiżanki cappuccino lub cafe latte za jednym dotknięciem. Na szczęście nie brakuje również świetnych urządzeń, które mają wszystko o czym marzymy, a ich cena jest w zasięgu naszych możliwości, np. ekspres automatyczny EA8105 ROMA, który od pewnego czasu stanowi prawdziwą ozdobę naszej kuchni.

ekspres ze smartfonem
Profesjonalny ekspres LATTE SMART połączony ze smartfonem
ekspres automatyczny EA8105 ROMA
Nasz wybór – ekspres automatyczny EA8105 ROMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Shutterstock, krups.com.pl

Dodaj komentarz