Bądź gotowa na… Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej!

Już za niespełna dwa tygodnie życiem (a przynajmniej wolnym czasem) polskich mężczyzn zawładnie football! 14 czerwca rozpoczyna się bowiem prawdziwe święto kibiców, czyli XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Oczywiście nie należy ulegać stereotypom – wśród wielbicieli tej dyscypliny jest również wiele kobiet, których wiedza i zaangażowanie nie ustępują panom. Niemniej jednak większość wiernych fanów przed ekranami stanowią jednak mężczyźni.

Zanim jednak zaczniemy sobie organizować atrakcje i rozrywki na najbliższy miesiąc warto jednak wiedzieć co nieco o zbliżającym się wielkim wydarzeniu sportowy. Szczególnie, że ten turniej można zaliczyć do wyjątkowych i dość kontrowersyjnych. Pamiętajmy też o tym, niezależnie od poziomu gry i wyników naszej reprezentacji, piłka nożna pozostaje naszym sportem narodowym.

Mistrzostwa
Mistrzostwa Świata odbędą się w Rosji

Mistrzostwa Świata w pigułce

A zatem – XXI MŚ odbywają się w Rosji, co oznacza, że po raz pierwszy turniej tej rangi będzie rozegrany w Europie Wschodniej. Mało tego, będzie to to także pierwsza impreza piłkarka na skalę światowa w państwie leżącym na dwóch kontynentach. Oczywiście specyfika i pozycja polityczna gospodarza imprezy sprawiają, że nie milkną kontrowersje dotyczące m.in. uczciwości nominacji Rosji. Nie zmienia to jednak faktu, że Mistrzostwa rozpoczną się 14 czerwca 2018, a mecz inauguracyjny rozegra oczywiście reprezentacja gospodarzy, czyli Rosja, przeciwko Arabii Saudyjskiej. Finałowa rozgrywka odbędzie się 15 lipca 2018 r. W mistrzostwach wezmą udział 32 drużyny z całego świata, rozegrają 64 mecze, które wyłonią wielkiego zwycięzcę.

reprezentacja
Na MŚ zagra również polska reprezentacja!

Nasi na Mistrzostwach Świata!

Dla polskich kibiców jest to wyjątkowa impreza sportowa przede wszystkim dlatego, że naszej reprezentacji udało się zakwalifikować do rozgrywek. Eliminacje i losowanie ulokowały nas w grupie H, trzeba przyznać, że niełatwej… O wyjście z grupy trzeba będzie powalczyć z Japonią, Senegalem i Kolumbią. No cóż, nasi zawodnicy muszą się naprawdę postarać, przeciwnicy są bowiem bardzo wymagający. Pierwszy mecz na mistrzostwach rozegramy 19 czerwca, od razu z bardzo trudną i mocną ekipą z Senegalu. 24 czerwca zmierzymy się z Kolumbią, a 4 dni później zagramy z Japonią. Znamy już także pełen skład 23-osobowej kadry na mistrzostwa:

kadra
Fot: laczynaspilka.pl

Nawet jeśli nie interesujemy się footballem i już planujemy serię spotkań i wypadów do kina z przyjaciółkami, wypada wiedzieć co nieco o mistrzostwach i oczywiście trzymać kciuki za biało-czerwonych!

Zdjęcia: laczynaspilka.pl, mistrzostwaswiata.pl, shutterstock

Dodaj komentarz