Higiena intymna – kobiece sprawy czy tabu?

Kobiece zapiski, więc i o kobiecych sprawach warto wspomnieć. Warto, bo są ważne, a bywa że spuszczamy na nie tzw. zasłonę milczenia. Higiena intymna, bo nic co ludzkie nie jest nam obce. Bo dla większości kobiet, dziewcząt w różnym wieku to nadal jakieś przedziwne tabu.

Ja jestem śliczna, higieniczna
Samo słowo higiena jest jak najbardziej w porządku. Każdy chętnie potwierdzi, że o higienę dba. Ale kiedy pojawia się przymiotnik intymna, temat robi się jakby mniej wdzięczny. Oczywiście nie chodzi o to, żeby przy kawce i ciasteczku albo podczas rodzinnego obiadu… Bez skrajności. Niemniej jednak warto wiedzieć, warto pytać i warto odpowiadać.

krem vagisil
Odpowiednie kosmetyki do higieny intymnej

Intymne kosmetyki
Praktycznie każda kobieta, od nastolatki po seniorkę, powinna znać kilka podstawowych zasad dotyczących prawidłowej higieny intymnej. Nie jest to żadna wiedza tajemna. A zatem zacznijmy od tego, że należy dbać o naturalną, ochronną mikroflorę okolic intymnych, w której bardzo istotną rolę odgrywają pałeczki kwasu mlekowego. Dlatego nie używamy do higieny intymnej zwykłego mydła, ale specjalnych preparatów, o zbalansowanym PH, najlepiej właśnie z kwasem mlekowym. Ja osobiście stawiam na całe serie kosmetyków intymnych. Mam wrażliwą skórę, a więc metodą prób i błędów znalazłam takie, które nie podrażniają i łagodzą. Zestaw płyn i krem Vagisil to mój osobisty wybór.

Co jeszcze warto wiedzieć…

bielizna
Bawełniana, przewiewna bielizna

…na temat higieny intymnej? Otóż kobiety powinny myć okolice intymne co najmniej dwa razy dziennie, a w czasie menstruacji – w zależności od potrzeb, nawet częściej. Pamiętajmy również o tym, że kąpiele i przesiadywanie w wannie z gorącą wodą i pachnącymi płynami, nie służą mikroflorze okolic intymnych. Zdecydowanie lepszą metodą jest mycie pod prysznicem, letnią wodą. Na co dzień warto zadbać także o dobrą, bawełnianą, przewiewną bieliznę oraz używać wkładek higienicznych. Bardzo dobrym produktem są również chusteczki intymne, szczególnie w czasie podróży.

Dyskretne zakupy
A zatem ogólne zasady znamy. Teraz należałoby zaopatrzyć się w niezbędne preparaty. Zamiast mydła odpowiedni płyn, przyda się również krem do pielęgnacji okolic intymnych. Jeśli pomimo moich jakże światłych i cennych porad nadal pozostają jakieś opory przed „intymnymi” zakupami, zawsze można skorzystać z zakupów internetowych. Moje sprawdzone produkty kupuję tutaj http://www.my-vagisil.pl/6-0-Vagisil-Krem.html. Pełna oferta, zamówienia online, dyskretna dostawa prosto do domu. Polecam.


Zdjęcia: my-vagisil.pl, Shutterstock

Dodaj komentarz