Jesienny makijaż – jest odważnie, zmysłowo, kobieco

Zmiana pory roku, szczególnie przejście od lekkiego, słonecznego lata do chłodnych, często szarych jesienno zimowych krajobrazów, to znakomity czas na makijażowe nowości. Szczególnie, że projektanci, wizażyści, znane marki proponują co sezon wiele atrakcyjnych nowości. Przyznam, że trendy w makijażu na sezon jesień – zima 206/2017 prezentują się bardzo interesująco.

Bez wątpienia jest intrygująco, czasem odważnie, ale na plus zaliczyłabym również różnorodność, w której każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Są mocne akcenty i minimalizm, jest zmysłowo i niewinnie, klasycznie i awangardowo. Analizując trendy makijażowe na nadchodzący sezon warto zwrócić szczególną uwagę na najbardziej wyraziste oraz istotne tendencje:

Fokus na usta w kolorze wina – to propozycja dla kobiet, które mogą pochwalić się ładnymi, kształtnymi ustami. W tym makijażu to one grają główną rolę. Nic dziwnego – wybieramy pomadki w kolorach ciemnych, mocnych, a nawet nieco mrocznych. Stawiamy na odcienie śliwki, głębokiego fioletu, bordo i ciemnego wina. W dobrym stylu jest zarówno wersja mat, jak i błyszcząca, a nawet dodatkowo poprawiona błyszczykiem. Takie usta wymagają delikatnego tła, bez konturów, z muśniętymi rzęsami i jednolitą cerą.

Na przeciwległym biegunie jest oko oprawione w mocną graficzną kreskę. Mogą być to grube, zdecydowane pociągnięcia kredką i eyelinerem, może być też ostra kreska narysowana poza załamaniem powieki. To również szerokie pole do popisu jeśli chodzi o smoeky eyes.
Kultowe już smokey eyes jest oczywiście jednym z mocniejszych trendów. Króluje w makijażach na wieczór i w codziennych stylizacjach. Możemy eksperymentować z kolorami, a także z błyskiem, blaskiem i brokatem

Brokatowy pył pojawia się zresztą wśród najistotniejszych jesiennych tendencji i wcale nie rezerwujemy go jedynie na sylwestrową noc oraz karnawałowe bale. Mało tego – możemy używać różnych struktur i form brokatu. Bardzo interesująco prezentuje się np. brokat w kącikach oczu tworzący lśniące łezki.

Stawiamy na rzęsy – wyrazisty makijaż rzęs to kolejna propozycja dla pań, które niekoniecznie chcą i mogą podkreślać usta mocnym, winnym odcieniem. W tym trendzie podkreślamy rzęsy – mają być maksymalnie długie, gęste, pogrubione, czarne, a nawet trochę posklejane. Taki drama look wymaga spokojnego otoczenia, jasnej delikatnej cery i takich samych ust.

Azjatycki no make up – czyli makijaż, którego nie widać. Naturalna, zadbana, świeża cera. Makijaż zmierza do wyrównania cery, ujednolicenia jej i zdrowego, naturalnego czystego blasku. Jest delikatnie, dziewczęco, młodzieńczo.

Bardzo dobrze trendy jesienno zimowe oddają propozycje renomowanej marki M·A·C. Proponuje ona 5 trendów:
SHARP – zoom na usta w mocnych intensywnych kolorach, matowe lub błyszczące.

usta
Fot: harpersbazaar.pl

RAZOR – zgodnie z nazwą jest ostro… wokół oka, które ma być podkreślone graficznie, na czarno, kreską tuż przy linii rzęs lub przy linii załamania.

kreski
Fot: harpersbazaar.pl

KALEIDOSCOPE – oczywiście stawiamy na kolor, na dużo kolorów! Jest barwnie, psychodelicznie, może być graficznie albo zupełnie awangardowo, kalejdoskopowo.

kolorowo
Fot: harpersbazaar.pl

STAINED – wariacje na temat smokey eyes, ze szczególnym uwzględnieniem kolorów jesieni.

oko
Fot: harpersbazaar.pl

DIFFUSE – naturalny, delikatny, niemal niewidoczny, ale bardzo zmysłowy makijaż.

no make up
Fot: harpersbazaar.pl

 

Zdjęcia: harpersbazaar.pl, vogue.fr

Dodaj komentarz