Odważnie, kobieco, stylowo, modnie – zakładamy chokery

Do odważnych świat należy! Tak sobie pomyślałam, kiedy przeczytałam o gorącym, modowym hicie, jakim są chokery. Co to takiego, z czym to się i skąd ta deklaracja (nieco na wyrost) dotycząca odwagi?

Otóż choker to nic innego jak rodzaj biżuterii, specyficznej ozdoby na szyję. Coś pomiędzy naszyjnikiem, kolią i… obrożą. Dlatego wspomniałam o odwadze, jakby nie było obroża na damskiej szyi ma nieco dwuznaczny, w najlepszym wypadku figlarny wydźwięk. Pragnę jednak uspokoić osoby bardziej zachowawcze – chokery to nie tylko gotyckie ozdoby, skórzane, inkrustowane i rockandrollowe precjoza. Mamy również subtelne rzemyki, koronki, łańcuszki, a nawet imitacje delikatnych piór. Dzięki temu chokery można nosić zarówno do wieczorowych stylizacji, małej czarnej, strojów w stylu boho, jak i naprawdę odważnych, drapieżnych outfitów. Oczywiście powinny komponować się z ogólną stylistyką stroju, a także z sylwetką, ze szczególnym uwzględnieniem długości i smukłości szyi. Dobrze dopasowana ozdoba mogą optycznie wydłużyć i szyję – np. chokery, które są długie, wiązane, z puszczonymi wzdłuż dekoltu końcówkami.

Ale do rzeczy – w przypadku chokerów słowa to za mało. Najlepiej popatrzeć jak różnorodne mogą być pomysły na ten element biżuterii – prawdziwy hit jesiennych i zimowych stylizacji. Myślę, że choker będzie również dodawał pazura sylwestrowym strojom.

skórzane chokery
Wyjątkowo odważne, drapieżne, rockandrollowe – chokery ze skóry

 

kim kardashian
Jak zawsze odważnie – Kim Kardashian i jej wersja chokera

 

Może być oczywiście delikatnie i kobieco

delikatny choker
Subtelna ozdoba idealna na co dzień

 

choker czarny
Ten elegancki i delikatny choker pasuje do każdej stylizacji

 

rzemyk
Przedłużone rzemyki wysmuklają szyję

 

rzemyki plątane
Rzemyki w wersji Neuf Bijoux

 

tasiemka
Klasyczny choker na tasiemce

 

Zdjecia: themusthaves.nl, etsy.com, aliexpress.com, mat: Neuf Bijoux, instyle-com, ebay

Dodaj komentarz