Na kaszel mokry syrop Mucosolvan dla dzieci

Jesienne i zimowe infekcje to zmora rodziców. Przedszkolaki, uczniowie, a nawet całkiem małe maluchy kichają, kaszlą, narzekają na bolące gardła. W tym okresie domowe sposoby na infekcje i mądrze zaopatrzona apteczka, to podstawa. Przyda się sok z malin, cytryna, miód, ale także lek przeciwgorączkowy i skuteczny syrop (np. Mucoslovan dla dzieci).

Kaszel mokry…

…towarzyszy wielu infekcjom. Jest potrzebny, oczyszcza drogi oddechowe, ale bywa też męczący, szczególnie dla najmłodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze skutecznie odkrztusić i wykasłać zalegającej wydzieliny.

tata
Jesienią dzieci chorują częściej

Kaszlu mokrego nie należy hamować,

…ale trzeba sprawić, by był lżejszy. Jak to zrobić? Na pewno pomoże rozrzedzenie wydzieliny. Gęsty i lepki śluz to wyzwanie, szczególnie dla maluchów. Dlatego na kaszel mokry zaleca się tzw. leki mukolityczne, które nie tylko upłynniają go, ale także uaktywniają mechanizm oczyszczania dróg oddechowych i działają profilaktycznie.

działanie
Z pomocą leków mukolitycznych kaszel oczyszcza drogi oddechowe

Syrop Mucosolvan dla dzieci…

… to przykład leku mukolitycznego, a substancją aktywną jest tu ambroksol. Mucosolvan Mini można stosować już powyżej 1. roku życia. Należy oczywiście pamiętać o tym, że leków mukolitycznych nie podaje się po godzinie 17:00, aby odruch kaszlowy nie zakłócał spokojnego snu.

 

mucosolvan
Syrop Mucosolvan dla dzieci

 

dziecko
Nie podajemy syropu mukolitycznego przed snem

Domowe sposoby?

Jak najbardziej! Należy przede wszystkim dużo pić, bo to dodatkowo rozrzedza wydzielinę. Smaczny sok malinowy, miód i cytryna również wspierają leczenie. Podobnie jak bakteriobójczy czosnek oraz syrop z cebuli.

 

cytryna
Cytryna i miód- smaczne i zdrowe

 

cebula
Naturalne wsparcie kuracji – czosnek i cebula

 

 

Zdjęcia: pixabay.com, shutterstock, mucosolvanmini.pl

Dodaj komentarz