Modna i twarzowa grzywka curtain bang

shutterstock

Pozornie niepozorna grzywka ma ogromne znaczenie dla kształtu fryzury. Długa, krótka, gęsta lub wycieniowana – jest na „pierwszej linii” kobiecego uczesania, musi być odpowiednio dopasowana i… modna. W tym sezonie prawdziwym hitem jest wyjątkowo twarzowa grzywka curtain bang.

Curtain bang – ulubiona grzywka gwiazd

Grzywka curtain bang króluje na Instagramie i  na głowach gwiazd. Z dumą noszą ją Jennifer Lopez, Selena Gomez, a  na rodzimym podwórku np. stylowa Kinga Rusin. Zaletą grzywki curtain bang jest m.in. to, że pasuje niemalże do każdego kształtu twarzy i jest naprawdę korzystna dla kobiecych rysów.

Idealna do różnych długości włosów i fryzur
Źródło: hairworldmag.com

 

Jlo
Ulubiona grzywka gwiazd – Jennifer Lopez

Stylowa grzywka curtain bang

Grzywka curtain bang nie „leży” na czole, rozchodzi się łagodnie na boki, dzięki czemu może wysmuklić twarz, zatuszować nieregularności i różne mankamenty. Curtain, czyli zasłonka, to grzywka, która jest niewiele krótsza od reszty włosów i bardzo łatwo ją ułożyć, wymodelować, najlepiej dużą, okrągła szczotką. Curtain bang ma stwarzać wrażenie lekkiego, stylowego nieładu i luzu, a zatem nie wymaga poprawek, lakierowania itp. Niezbędne jest natomiast dobre cięcie, dlatego po taką grzywkę idziemy do sprawdzonego salonu fryzjerskiego.

grzywka
Dla brunetek, szatynek i blondynek

 

blondynka
Curtan bang – grzywka nieco krótsza od reszty włosów

 

fryzjer
Curtain bank wymaga profesjonalnego cięcia

BB – ikona ze stylową grzywką

Warto wiedzieć, że ta fryzura nie jest nowością, podobno trudno już wymyślić coś całkiem nowego i nieznanego w modzie. Prawdziwą ikoną uczesania curtain bang była kultowa gwiazda kina francuskiego – Brigitte Bardot.

bb
Brigitte Bardot i jej słynna grzywka

Zdjęcia: hairworldmag.com, shutterstock, pixabay.com

Dodaj komentarz