Odparzenia u niemowląt – zapobiegamy, chronimy, leczymy

Z malutkimi dziećmi jest tak, że choćby nie wiadomo jak dbać i czuwać, praktycznie każdej mamie przytrafi się zalana jedzeniem koszulka, przesiusiany kaftanik czy też inne „wypadeczki”. Choćby nie wiem jak uważać i czyhać na mokrą pieluszkę odparzona pupa jest nieodłącznym elementem opieki nad malcem. Oczywiście należy zapobiegać podrażnieniom skóry, a jednym z obowiązkowych punktów jest używanie odpowiednich kosmetyków zapobiegających i leczących odparzenia u niemowląt.

pielęgnacja
Skóra maluszka wymaga szczególnej troski

Wrażliwa skóra niemowlęcia
W przypadku najmłodszych maluchów w okresie wczesnoniemowlęcym odparzenia wynikają przede wszystkim z faktu, że skóra maleńkiego człowieka jest cienka, delikatna pozbawiona bariery ochronnej. Jak wiadomo maluch w pierwszych tygodniach i miesiącach zajmuje się głównie jedzeniem, trawieniem i spaniem, stąd też ryzyko podrażnienia skóry jest duże. Jako przyjaciółka rodziny i zaangażowana mama chrzestna wiem, że Stasiek również raz czy dwa miał lekko odparzoną pupę. Mimo tego, że jego czujna mama przestrzegała wszystkich zasad, które można dokładnie poznać np. tutaj. Oczywiście wraz z rozwojem malucha skóra staje się również bardziej dojrzała, niemniej jednak nadal wymaga szczególnej troski i pielęgnacji.

skóra niemowlęcia
Nie bez powodu mówi się „gładka jak pupa niemowlaka”…

Bepanthen dla mobilnego malca
Jednym z najlepszych kosmetyków, jakie poznała pupa Stasia jest doskonale znana rodzicom maść Bepanthen. W pierwszych miesiącach życia najlepszą opcją jest Bepanthen Baby Extra, którą można stosować już od pierwszych dni. Dobroczynne, lecznicze, łagodzące i ochronne działanie zapewnia tu kompozycja takich składników jak witamina B3, prowitamina B5, lanolina, oliwa z oliwek i lipidy.
Dziś nasz chodzący, a nawet biegający Staś nadal korzysta jeszcze z komfortowych pampersów. Jego skóra jest na pewno bardziej odporna i grubsza. Z drugiej jednak strony w diecie dziecka jest coraz więcej nowych elementów, które również mogą wpływać na pojawianie się podrażnień czy też odparzeń. Warto wiedzieć, że zaufany i sprawdzony Bepanthen to także doskonała maść dla nieco starszych maluchów. Stasiowa pupa świetnie czuje się wysmarowana Bepanthenem Baby Regeneracja dla dzieci od 12 miesiąca życia.

bepanthen extra
Maść dla najmłodszych
bepanthen regeneracja
Maść Bepanthen od 1 roku życia

Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie przetestowała i nie przekonała się, że maść na odparzenia u niemowląt to kosmetyk idealny również dla mnie. Wrażliwa, podrażniona skóra dłoni jest mi wdzięczna za pielęgnację i regenerację Bepanthenem.


Zdjęcia: bepanthen.pl, shutterstock

Dodaj komentarz