Ogrodzenia betonowe – nowoczesne, efektowne, trwałe

Ogrodzenie betonowe – być może dla niektórych brzmi to mało atrakcyjnie i finezyjnie. Kojarzy się z szarym, nieatrakcyjnym wizualnie murem. Nic bardziej błędnego – beton, który cenimy głównie za trwałość, to także „szerokie pole do popisu”, jeśli chodzi o wzornictwo, design i naprawdę atrakcyjne rozwiązania, które łącza estetykę i jakość.

Ogrodzenie betonowe – zastosowanie

Wiele cennych informacji na temat walorów ogrodzeń betonowych znajdziemy w tym artykule, który przybliża mocne strony i zastosowania różnych produktów firmy Semmelrock. Nie bez powodu ogrodzenia z betonu stanowią dziś najczęściej wybieraną opcję, jeśli chodzi o wyznaczenie granic wokół domu i przestrzeni przydomowych. Warto przyjrzeć się ofercie i jej zaletom, chociażby po to, aby odczarować przekonanie o „szarym, nudnym betonie”.

mur
Nowoczesne ogrodzenia betonowe to nie nudny, szary mur

Dlaczego warto wybrać ogrodzenie betonowe?

Systemy ogrodzeniowe z betonu to przede wszystkim bardzo wysoka trwałość i wytrzymałość, co ma kluczowe znaczenie w przypadku wyznaczania granic wokół domu czy innych obiektów. Walory estetyczne, wbrew pozorom, są tu również istotne – ogrodzenie jest przecież swoistą wizytówką całej posesji. Widzą je nie tylko domownicy czy użytkownicy obiektu, ale również osoby z zewnątrz.

Argumenty za – użyteczność,  jakość i trwałość

Za wyborem takiego właśnie rozwiązania przemawia wiele argumentów. Nowoczesne ogrodzenia betonowe Semmelrock efektywnie wytyczają przestrzeń przydomową. Zastosowany beton jest wysokiej jakości, a przez to jest trwały, wytrzymały na warunki atmosferyczne. Profesjonalne konstrukcje i zastosowane materiały są gwarancją, że takie ogrodzenie będzie stało długo, nie tracąc na walorach wizualnych i użytkowych. Argumentem na korzyść jest również fakt, że beton nie wymaga specjalnej konserwacji.

sonnblick
Efektowne ogrodzenie Sonnblick

Argumenty za – walory wizualne, wzornictwo

Na bok odkładamy mit, że betonowe ogrodzenie to szary, ponury mur. W przytaczanym artykule zaprezentowano wybrane propozycje firmy Semmelrock, które są interesujące wizualnie i odpowiadają na różne potrzeby klientów:

  • Sonnblick to system bardzo efektowny wykorzystujący łupane elementy a’la bloki skalne i stonowaną kolorystykę. Jest przy tym odporny jest na mróz i sól oraz powstawanie wykwitów wapiennych;
  • Lordio to minimalistyczny nowoczesny design, uniwersalna kolorystyka i elegancka forma. To także wysoka trwałość, w tym mrozoodporność;
  • Bradstone Travero to doskonała imitacja naturalnego kamienia, zachwyca kolorami piaskowego melanżu i strukturalną powierzchnią wzbogaconą piaskiem kwarcowym.
travewro
Ogrodzenie w kolorze piaskowym – Bradstone Travero

Zainteresowanych odsyłamy oczywiście na stronę producenta, gdzie można znaleźć pełną ofertę i skontaktować się w celu omówienia konkretnych zamówień i projektów (semmelrock.pl).

Zdjęcia: semmelrock.pl, pixabay.com

Dodaj komentarz