Płyn micelarny – praktyczny, skuteczny, bezpieczny

Coraz częściej zamiast baterii flakonów i buteleczek, toników, mleczka do demakijażu itp., na półce w łazience,  stoi płyn micelarny. Z powodzeniem zastępuje on najważniejsze kosmetyki oczyszczające i pielęgnujące, ponieważ ma właściwości mleczka, tonizuje i działa jak dwufazowy płyn do demakijażu oczu. Płyn micelarny to nie tylko „wszystko w jednym”, kosmetyk, którego używa się szybko i łatwo, jest przede wszystkim bezpieczny i skuteczny, niezależnie od rodzaju cery.

Jak działa płyn micelarny?

Jest to roztwór na bazie wody, a jego nazwa wywodzi się od zawartych nim cząsteczek – miceli, które tworzą specyficzne związki chemiczne. Ich działanie polega na przyciąganiu i odpychaniu wody oraz tłuszczów, a w efekcie  pochłanianiu nadmiaru sebum, resztek makijażu, zanieczyszczeń i rozpuszczeniu ich w roztworze wodnym. Jednocześnie płyn micelarny jest bezpieczny, czyli nie narusza bariery ochronnej skóry (warstwy hydrolipidowej).

Na tym nie kończy się dobroczynne działanie płynu micelarnego. Zawiera bowiem wiele potrzebnych, pielęgnujących, regenerujących dodatków, które warto brać pod uwagę dopasowując kosmetyk do potrzeb i specyfiki cery. Może mieć w swoim składzie np. kwas hialuronowy, d-panthenol, czyli prowitaminę B5, ekstrakty roślinne. Odpowiedni dobór i kompozycja składników sprawiają, że płyn micelarny będzie skutecznie oczyszczał, usuwał makijaż, działa antyseptycznie, neutralizuje pH,  a także poradzi sobie z wodoodpornym tuszem do rzęs.

płyny
Płyn micelarny zastępuje inne kosmetyki

Warto stosować płyn micelarny

Poza tym, że jest praktyczny i ekonomiczny, płyn micelarny ma także inne zalet:

  • brak kompozycji zapachowych i barwników,
  • nie zawiera w ogóle (lub minimalną ilość) konserwantów, można go więc stosować w przypadku cery wrażliwej, alergicznej, a także atopowej i trądzikowej,
  • zapewnia poranne oczyszczenie, odświeżenie twarzy i przygotowuje skórę do makijażu,
  • zapewnia dokładny, ale delikatny demakijaż,
  • oczyszcza skórę z sebum i zanieczyszczeń.
mycie
Oczyszczona, nawilżona, odżywiona cera

Płyn micelarny zamiast innych kosmetyków

Reasumując – jest to kosmetyk, który szybko i skutecznie usuwa makijaż, oczyszcza skórę i nawilża. Działa jak nasze podstawowe kosmetyki:

  • usuwa makijaż i nawilża jak mleczka, zawiera substancje o charakterze tłuszczowym, a jednocześnie nie pozostawia na skórze tłustego filmu, który trzeba zmyć tonikiem,
  • zastępuje pianki, żele myjące,
  • zastępuje tonik, który przywraca skórze odpowiedni poziom pH,
  • ma właściwości dwufazowego płynu do demakijażu oczu, bo zawiera substancje o charakterze tłuszczowym i wodnym, zmywa kosmetyki wodoodporne.
demakijaż
Jeden kosmetyk – kompleksowe działanie

 

 

 

Zdjęcia: pixabay.com, shutterstock

Dodaj komentarz