Studia w Niemczech i akademik w Poczdamie

pierwsze mieszkanie wystrój

Studia poza granicami kraju nie są już „przywilejem” dla najbogatszych. Tak naprawdę bramy uczelni zagranicznych stoją otworem przed polskimi studentami. Inicjatywy takie jak Erasmus czy programy partnerskie między uczelniami stwarzają możliwości dla wielu zainteresowanych edukacją na uniwersytetach np. w Niemczech. Interesującym tematem staje się wówczas nie tylko wybór uczelni, kierunku, ale także zakwaterowanie, które jest warunkiem niezbędnym dla podjęcia legalnych studiów w tym kraju. Hasło akademik w Poczdamie będzie tu szczególnie interesujące. Wiąże się z nauką nie tylko w tym mieście, ale także w Berlinie, który jest „pod ręką” dla studentów mieszkających w malowniczym Poczdamie.

Studia w Niemczech – warto…?

Nie od dziś uczelnie zlokalizowane za naszą zachodnią granica cieszą się zasłużonym uznaniem, renomą i co za tym idzie, także zainteresowaniem. Na plus przemawia wiele, począwszy od wysokiego poziomu, poprzez szeroki wachlarz atrakcyjnych kierunków, po niezwykłe akademickie środowisko i perspektywy dalszej edukacji albo podjęcia ciekawej pracy. W niemieckich miastach działa ponad 100 uniwersytetów, uczelnie artystyczne i powyżej 200 wyższych szkół zawodowych. Z punktu widzenia potencjalnego żaka istotne jest również to, że wiele z tych uczelni nie wymaga znajomości języka niemieckiego, umożliwiając naukę w języku angielskim.

Na mapie miast akademickich szczególne miejsce zajmują Berlin i Poczdam. Przy czym zamieszkanie w akademiku w Poczdamie umożliwia podjęcie studiów w obydwu miastach, ponieważ dzieli je odległość zaledwie 40 km. W praktyce oznacza to szybką, niespełna półgodzinną podróż.

berlin
Studia w Niemczech… może w Berlinie?

Studia w Niemczech – Berlin czy Poczdam?

Poczdam to miasto niezwykłe. Z jednej strony tętni zżyciem (również akademickim), z drugiej jest miejscem, w którym historię widać na każdym kroku. Niegdyś miasto królewskie, świadek słynnej konferencji poczdamskiej, nie bez powodu znajduje się tu wiele zabytków wpisanych na światową listę UNESCO. Warto docenić także zielone oblicze Poczdamu, które zapewnia prawdziwe wytchnienie po ciężkim dniu w sali wykładowej, w laboratoriach itp.

Akademiki w Poczdamie cieszą się ogromnym powodzeniem, ponieważ miasto jest siedzibą trzech państwowych, renomowanych uczelni oraz około 30 instytutów badawczych. Najbardziej znany jest oczywiście Uniwersytet Poczdamski, który od lat może poszczycić się wysokim miejscem w rankingach krajowych i zagranicznych. Uczelnia oferuje naukę na siedmiu wydziałach, z czego korzysta ok. 20 tysięcy studentów, w tym aż 3000 pochodzi z zagranicy. Edukacja w Poczdamie to także inne znane szkoły wyższe, takie jak chociażby Fachhochschule Potsdam, Film University Babelsberg, College for Sport and Management Potsdam, UMC POTSDAM – University of Management and Communication.

poczdam
… albo w Poczdamie!

Wiemy już, że Poczdam, stolica Brandenburgii, mieści się niedaleko niemieckiej metropolii – Berlina. Stwarza to nie tylko okazję do weekendowych wypadów do miasta, które tętni życiem i jest niekwestionowanym centrum rozrywkowym i kulturalnym. Dla wielu studentów komfortowy akademik w Poczdamie – BaseCamp – to idealne rozwiązanie, które zapewnia ekonomiczne i wygodne lokum oraz studia na prestiżowych berlińskich uczelniach. Znajdują się tu cztery renomowane państwowe uniwersytety – Wolny Uniwersytet Berliński, Berliński Uniwersytet Techniczny, Uniwersytet Humboldtów w Berlinie oraz Uniwersytet Sztuk Pięknych. Na tym nie koniec – na głodnych wiedzy czekają też liczne uczelnie artystyczne, wyższe szkoły zawodowe, uczelnie prywatne oraz instytucje badawcze. Wielu studentów spoza Berlina oraz zza granicy potwierdza, że Berlin to miasto wyjątkowe, idealne do wypoczynku, nauki i zabawy, ale dla niektórych nieco zbyt… kosztowne, jeśli chodzi o zakwaterowanie. Dlatego BaseCamp – akademik w Poczdamie – to opcja, którą na pewno warto wziąć pod uwagę.

Akademik w Poczdamie – postaw na BaseCamp

Jak już wspomniałam do podjęcia nauki w Niemczech niezbędne zarejestrowanie pobytu, a co za tym idzie legalne zakwaterowanie. Akademiki w Poczdamie cieszą się zrozumiałym zainteresowaniem, są bowiem tańsze niż wynajęcie mieszkania.

Co zrobić, jeśli chce się zamieszkać i ekonomicznie i wygodnie? Można postawić na sprawdzone rozwiązania, takie jak BaseCamp – sieć akademików ceniona m.in. przez studentów w Łodzi, duńskiej Kopenhadze czy Lipsku. Akademik w Poczdamie oferuje standard znany lokatorom we wszystkich lokalizacjach, czyli komfort mieszkania połączony z wyjątkowo atrakcyjnym życiem wśród studenckiej braci. Niewielka odległość od Berlina sprawia, że na akademiki w Poczdamie (w tym na BaseCamp) decydują się także słuchacze berlińskich uczelni.

Dlaczego akademik BaseCamp?

W przypadku standardu oferowanego przez BaseCamp trudno mówić o zwykłym pokoju. To kompaktowe apartamenty zapewniające komfort, własną łazienkę, a nawet aneks kuchenny. Są idealnym miejscem dla studenta singla i dla pary. Zapewniają komfortową przestrzeń do wypoczynku i nauki. Nie tylko w pokojach, ale także w ogólnie dostępnych strefach rekreacyjnych umożliwiających naukę i tak ważne na tym etapie studenckie życie towarzyskie. Ogromnym atutem jest także lokalizacja poczdamskiego akademika BaseCamp, który mieści się w pobliżu uniwersyteckiego kampusu oraz wielu instytutów badawczych.

pokój
Komfortowe pokoje – Basecamp w Poczdamie

Co nam oferuje Basecamp?

Na terenie akademika znajdują się apartamenty o różnym metrażu, na stronie internetowej https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/potsdam/, znajdziemy szczegółowe informacje na ten temat. Warto jednak wiedzieć, że do wyboru mamy np.:

  • Studio Base (22 m²), w którym całość opłat miesięcznych to €540. Pokój to kompletnie umeblowany apartament z łazienką i bezpłatnym dostępem do internetu.
  • Studio Base with Kitchenette (22 m²) – w tym pokoju mamy dodatkowo do dyspozycji prywatną kuchnie. Miesięczne opłaty wynoszą €590.
  • Studio Large (26 m²) to koszt rzędu €650 miesięcznie za pokój. Jest to też doskonała opcja dla dwóch lokatorów, dla pary. W pokoju znajduje się aneks kuchenny.

Warto wiedzieć, że obiekt zapewnia aż 261 apartamentów studenckich, w tym 20 przystosowanych dla osób z niepełnosprawnością

Na terenie akademika w Poczdamie dzieje się sporo, a umożliwiają to udogodnienia takie jak:

  • wspólne kuchnie
  • przestrzeń wspólna z pokojem do nauki i miejscem relaksu
  • siłownia
  • kino

Dla wygody studentów znajduje się tu również pralnia i wypożyczalnia rowerów – ulubionego środka lokomocji wielu studentów.

sala
Akademik w Poczdamie – wymarzone miejsce dla studenta

Jak widać akademik BaseCamp w Poczdamie zapewnia wręcz idealne warunki do studiowania, nawet do kilkuletniego pobytu. Do dyspozycji studentów są miłe, przytulne i naprawdę komfortowe pokoje. Są zatem warunki do nauki i wypoczynku, ale także do nawiązywania interesujących znajomości, przyjaźni. Lokalizacja jest dogodna zarówno dla osób, które planują edukację na którejś z poczdamskich uczelni, jak i dla tych, którzy zdecydują się na studia w Berlinie. Dojazd zajmie im niewiele czasu, a koszty będą na pewno korzystniejsze.

Studia w Niemczech? Czemu nie! Akademik w Poczdamie? Jak najbardziej tak – jak najbardziej BaseCamp!

Zdjęcia: pixabay.com, basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/potsdam

Dodaj komentarz