Sucha skóra u dziecka – pomoże Bepanthen

Wiele dorosłych osób chętnie korzysta z dobrych, sprawdzonych kosmetyków, które zdają egzamin przy problemie jakim jest wrażliwa, sucha skóra u dziecka. A przecież skóra maleństwa jest szczególnie delikatna i wymaga wyjątkowej troski.

lista
Dlaczego Bepanthen…?

Sucha skóra zdarza się też dzieciom
Potówki, odparzona pupa, alergie skórne, sucha skóra u dziecka , a nawet obawy AZS, to problemy, które dotyczą wielu maluszków. Można nawet powiedzieć, że trudno dziś znaleźć mamę, która nie borykałaby się z mniejszymi albo większymi wyzwaniami w zakresie pielęgnacji dziecka. W tym kontekście mój uroczy chrześniak i jego mama mogą mówić o szczęściu (umiarkowanym), ponieważ faza potówek, ciemieniuchy przeszła szybko i bezboleśnie, z odparzeniami nie było większych problemów. Niestety Stasinek odziedziczył po mamie tendencję do przesuszania skóry, wrażliwości i skłonności do podrażnień. Na szczęście od razu i bez pudła znalazł się dobry kosmetyk dla maluchów. Pani doktor doradziła krem oraz maść Bepanthen i można powiedzieć, że to było BINGO

Bepanthen i skóra maluszka

noworodek
Delikatna i wrażliwa skóra dziecka

Dlaczego Bepanthen? Jakby nie patrzeć marka ma już ponad 70-letnie doświadczenie i nie zamyka się na nowoczesne rozwiązana. A zatem klasyk klasyków, czyli Bepanthen® Derm Krem oraz Maść Ochronna to niezbędnik w Stasiowej „kosmetyczce”.
Warto wiedzieć co poza dziedziczną skłonnością może wywołać objawy suchej skóry u dziecka. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że skóra naszego maleństwa jest dużo cieńsza i bardziej delikatna. Dzięki temu jest mięciutka, jak aksamit, ale też podatna na uszkodzenia i podrażnienia. Poza tym u dzieci występuje tendencja do przesuszania skóry, którą potęgują dodatkowo takie czynniki jak klimatyzacja, przegrzewanie, ale też ekspozycja na wiatr. Skórze maleństwa nie służy nadmiar słońca oraz mróz. Uważać należy także na zbyt długie kąpiele i zastosowane środki myjące.
Remedium na wrażliwą skórę jest Derm Krem, którym można smarować całe ciałko i to już od pierwszych dni życia.

krem
Must have – krem Bepanthen
masc
… i skuteczna maść

 

Muszę przyznać, że problemy ze skórą miewam i ja. W moim przypadku wyzwaniem jest np. ochrona przed detergentami, których w gospodarstwie domowym nie da się uniknąć. Starannie dobieram wiec kosmetyki, środki piorące itp. No i oczywiście w kosmetyczce oraz w łazience od pewnego czasu jest żelazny zapas dobroczynnych preparatów Bepanthen, które podpatrzyłam u małego Stasia.

Zdjęcia: bepanthen.pl, shutterstock
 .

Dodaj komentarz