Telewizja w laptopie z nami na urlopie…

Możemy się oburzać, nie zgadzać czy krytykować, ale większość z nas korzysta dziś z tzw. gadżetów i to zazwyczaj w liczbie mnogiej. Mamy swoje laptopy, „ajfony”, komórki i „empetrójki. Nie ruszamy się dalej bez tableta albo czytnika. Na usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że takie niewielkie urządzenia i gadżety mają wiele zastosować. Smartfonem robimy zdjęcia, wozimy całą bibliotekę w czytniku i mamy pod ręką telewizję w laptopie. A zatem małe centrum multimedialne, które mamy zawsze przy sobie.

tv w laptopie
Telewizja zawsze pod ręką, np. w laptopie

Telewizja zawsze pod ręką
Telewizja w laptopie albo na urządzeniach mobilnych to bardzo dobre rozwiązanie w czasie urlopowych wyjazdów. Szczególnie, że letni sezon w tym roku to np. ważne imprezy sportowe (EURO, olimpiada), których prawdziwy kibic na pewno nie może pominąć. Korzystając z dobrej oferty telewizji online możemy mieć dostęp zarówno do wielu kanałów telewizyjnych, jak i do podręcznej filmoteki. Dla abonentów sieci orange (do których się zaliczam) interesującą propozycją jest na pewno Telewizja Tu i Tam, czyli dostęp do szerokiej gamy programów TV i biblioteki filmów VOD.
W praktyce oznacza to, że mam telewizję w laptopie (mąż na smartfonie) i mogę oglądać aktualne programy. W deszczowy wieczór mam szeroki wybór ciekawych filmów. Docenią to z pewnością rodzice, kiedy niepogoda wygoni milusińskich z plaży, podwórka, górskich ścieżek czy rowerowego siodełka. Jak wiadomo podczas deszczu dzieci się nudzą. W takich chwilach telewizja w laptopie (np. Tu i Tam) to prawdziwe wybawienie. I dla dużych i dla małych.

telewizja online
Łatwo i przyjemnie można korzystać z telewizji online

Jak to działa?
Aby korzystać z bogatej oferty programowej i filmów w ramach telewizji Tu i Tam trzeba być abonentem orange zarejestrowanym na portalu firmowym. Po wybraniu jednego z pakietów wystarczy sprawny komputer, dostęp do internetu. Dostawca usługi definiuje dokładniej wymagania, potrzebne są:
• Komputer osobisty z dostępem do sieci Internet o przepustowości co najmniej 1024kB/s
• Przeglądarka internetowa Microsoft Internet Explorer 7.0, Mozilla Firefox 3.X, Apple Safari 5.X, Google Chrome 1.X lub ich nowszych wersji
• Włączona opcja obsługi plików cookies oraz obsługi JavaScript
• Aktualne oprogramowanie lub plugin Adobe Flash Player (10.1 lub nowsze), plugin Silverlight (4.0 lub nowsze)

pakiety
Wybieramy pakiet

Jeśli chodzi o pakiety programowe można wybierać pomiędzy:
• Pakietem Premium – pakiet dla klientów Orange, 40 kanałów TV i 40 filmów na życzenie, materiały Eurosport, programy w Discovery na żądanie oraz filmy dla dzieci w Disney na żądanie, opłata za pakiet 19,90 pln miesięcznie,
• Pakietem dla dzieci – pakiet dla wszystkich klientów, 45 odcinków bajek na życzenie, opłata za pakiet 14,90 pln miesięcznie,
• Pakietem Standard – pakiet dla klientów Orange, bezpłatna oferta 17 kanałów TV, aby oglądać materiały dostępne w pakiecie należy być zalogowanym na portalu Orange.
Pamiętajmy, że z telewizji w laptopie czy na innym mobilnym urządzeniu możemy korzystać tylko podczas krajowych wojaży i tylko (albo aż) na 4 urządzeniach jednocześnie.
Jeśli interesuje nas oferta Tu i Tam na smartfon czy tablet należy pobrać bezpłatną aplikację:
• z Google Play dla systemu Android (wersja minimum 2.2)
• z Apple Store dla systemu iOS
• z Windows Phone Polska dla Windows Phone (wersja minimum 7).

filmy
Oferta VoD

Zapewne są osoby, które preferują całkowite odcięcie się od świata w czasie urlopu. Ja nie wyobrażam sobie, że mój małżonek opuściłby relacje z olimpiady 🙂 Oczywiście nie chodzi o to, żeby spędzić urlop z telefonem czy ze wzrokiem wbitym w monitor, ale miło i wygodnie jest mieć wybór – chcę coś obejrzeć czy nie? Film, serial czy aktualne wiadomości ze sportowej areny…?

Zdjęcia: orange.pl, shutterstock

Dodaj komentarz