Letnie festiwale AD 2018 – pomysł na udane wakacje


Słońce, wakacje, dobra muzyka… czyż to nie znakomite połączenie? Może dobrym sposobem na udane urlopowe eskapady są letnie festiwale? Warto wiedzieć co w trawie piszczy, tym bardziej, że latem będzie się działo i to w każdym zakątku Polski.

Część imprez muzycznych już za nami, ale nie ma powodów do zmartwień, lipiec i sierpień to festiwale, koncerty, eventy z różnych kręgów muzycznych. Poniżej prezentacja kilku naprawdę atrakcyjnych wydarzeń, którym warto zadedykować urlopowy wyjazd. Można również spędzić większość lata jeżdżąc z festiwalu na festiwal. Wszystko zależy od gustu muzycznego, długości urlopu i wakacyjnego budżetu.

Summer Jazz Festival Kraków trwa przez całe lato – od 24 czerwca do 5 sierpnia. Największy w Polsce festiwal jazzowy w tym roku obejmie prawie 150 koncertów, a wśród gwiazd pojawią się m.in. Bobby McFerrin, Chick Corea, Lee Konitz, Herbie Hancock, John Scofield, Stanley Clarke. Koncerty odbywają się w klimatycznych wnętrzach Piwnicy Pod Baranami i w Harris Piano Jazz Bar oraz w modnych krakowskich klubach.

saksofon
Klimatycznie, jazzowo w Krakowie

Castle Party w dniach 17-20.07 w Bolkowie. To największa europejska impreza dla fanów gotyckiego rocka. Uczta muzyczna i dla oczu, za sprawą lokalizacji – na dziedzińcu jednego z najstarszych polskich zamków oraz stylizacji fanów tego gatunku. Wystąpią m.in. DJ Mike, The Klinik, Rafaelo, Bonus.

Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty, w dniach 20-21 lipca. Kolejna kultowa już impreza, która tego lata gościć będzie gwiazdy wielkiego formatu: Bryan Ferry, Billy Idol, Alan Parsons Live Project, The Waterboys

Jarocin Festiwal w dniach 18-20.07, Jarocin. Impreza – legenda, w latach 80-tych mekka fanów muzyki niezależnej. Obecnie grają tu również prawdziwe gwiazdy krajowej i światowej sceny rockowej – w tegorocznej edycji pojawią się m.in.: Luxtorpeda, KULT, Dezerter, Coma, Jamal. Nie zabraknie również konkursu młodych talentów.

dj
Latem zagrają najlepsi DJ-e

Sunrise Festival w kołobrzeskim Amfiteatrze w dniach 25-27.07 – zabrzmią najlepsi wykonawcy z kręgu muzyki house i trance, np. Fedde Le Grand, Nicky Romero, Showtek, Deorro

Piknik Country. Gdzie? Oczywiście w Mrągowie! Kiedy? Od 25 do 27.07. To impreza międzynarodowa o ponad 30 letniej historii. W amfiteatrze nad jeziorem Czos grali najlepsi muzycy country, bluegrass, honky tonk czy country rock. W tym roku będą to m.in. Modern Earl, T. LOVE, Bracia, Halinka Mlynkova, Jason Lee McKinney Band.

festiwal
Letnie festiwale z różnych kręgów muzycznych

OFF Festival potrwa od 1 do 3.08, w Katowicach, w Dolinie Trzech Stawów. Od ponad 10 lat impreza skupia fanów muzyki alternatywnej. W tym roku wystąpią m.in.: Artur Rojek, Belle & Sebastian, The Dumplings, Zeus.

Przystanek Woodstock PolandRock– to również marka sama w sobie, impreza znana, ceniona i… bezpłatna. Odbywa się w Kostrzyniu nad Odrą, w tym roku 0d 31.07 do 2.08. Święto muzyki, luzu nawiązujące do kultury dzieci – kwiatów i hippisowskiej wolności

woodstock
Przystanek Woodstock!
fot: facebook.com/PolAndRockFestival/

Cieszanów Rock Festiwal to impreza dla wielbicieli mocnych brzmień i prawdziwego rockowego grania. Odbędzie się w oczywiście w Cieszanowie w dniach 16-19 sierpnia. Zagrają np. Frontside, Dżem, Zenek, Uprising Tree, Ania Rusowicz, Skampararas, Łąki Łan, Hunter.

 

Zdjęcia: pixabay.com, facebook.com/PolAndRockFestival/

Dodaj komentarz