ZET-ka radio z misją i fundacja dla dzieci

Jakiś czas temu wspominałam już o OPP, a przy tej okazji o Fundacji Radia ZET. Mamy przed sobą ostatnie dni marca, a do końca kwietnia powinnam rozliczyć PIT za ubiegły rok… Tak, niestety prawie zawsze robię to w ostatniej chwili. Ale wracając do meritum, skoro mowa o PIT-ach i fundacji dla dzieci, wiadomo, że wspomnę o 1%, który ma naprawdę ogromne znaczenie.

pit
Rozlicz PIT, pamiętaj o 1%

1% dla na szlachetne cele
Oczywiście Fundacja Radia ZET jest jedną z wielu organizacji pożytku publicznego. Szlachetnych i ważnych celów jest wiele i na pewno warto przekazać wspomniany jeden procent. Szczególnie, że nie wymaga to od nas wielkiego zachodu. W przypadku ZET-ki wystarczy wejść na stronę internetową Fundacji, gdzie możemy wybrać jedną z opcji – wypełnienie PIT-u online albo pobranie programu na swój komputer, rozliczenie PIT i przekazanie 1% na statutową działalność Fundacji dla Dzieci z problemami kardiologicznymi. Zawsze można także wypełnić PIT tradycyjnie, koniecznie podając nr KRS Fundacji Radia ZET 0000127204.

ZET-ka i wielkie serca

radio zet
Dla małych serc]

Mój wybór jakiś czas temu padł na Fundację Radia ZET. Już od kilkunastu lat jest to bardzo skutecznie działająca fundacja dla dzieci z chorobami serca. ZET-ka wspiera zarówno małych pacjentów oraz ich rodziny, jak również szpitale, oddziały oraz kliniki kardiologiczne i kardiochirurgiczne. Pomoc dotyczy przede wszystkim zakupu naprawdę kosztownego i niezbędnego sprzętu, który ratuje życie małym pacjentom.
Muszę przyznać, że jestem dumna z tego, iż mój, może symboliczny, ale ważny 1% przyczynił się np. do wyposażenia nowoczesnej pediatrycznej sali hybrydowej w krakowskim Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Między innymi z tego powodu Fundacja Radia ZET została doceniona i otrzymała nagrodę Lider Roku w Ochronie Zdrowia 2014 w kategorii Działalność Charytatywna. Warto wiedzieć, że wspomniana sala hybrydowa przyczyniła się do faktu, iż krakowski szpital ma status jednego z najnowocześniejszych ośrodków kardiochirurgii. I to na skalę światową.

A zatem, za chwilę kwiecień, który minie bardzo szybko (święta itp.). Jeśli ktoś jeszcze nie rozliczył się z fiskusem za ubiegły rok, to najwyższy czas. I pamiętajmy o małym, ale ważnym 1 procencie. Mój powędruje na konto fundacji Radia ZET. A Wasz…?

Zdjęcia: fundacjaradiazet.pl, Shutterstock

Dodaj komentarz