Złotowłosa i szampon dla niemowląt

I znów mamy ze Stasiem wspólny kosmetyk! Tym razem nie chodzi jednak o moje nadwrażliwe dłonie czy pielęgnację suchej skóry delikatnymi lecz skutecznymi kremami dla niemowląt. Aktualnie używamy tego samego szamponu… no może nie dosłownie – każde z nas ma swój „egzemplarz” w łazience. Stasiowe złote loczki i moje dorosłe blond włosy doskonale czują się pielęgnowane jednym z najpopularniejszych szamponów dla dzieci.

rumianek
Rumianek dobry na (prawie) wszystko

Pamiętajmy o rumianku
Zacznę może od tego, że zasadniczo jestem zadowolona ze swoich włosów. Mimo, że przez jakiś czas dawałam im nieźle popalić (dosłownie!) – farbowanie, trwała, prostownica, lokówka i co tam jeszcze wpadało do głowy. Na szczęście należę do osób, które z wiekiem mądrzeją i dziś już nie poprawiam natury. Ewentualnie wspieram ją zdrowo i rozsądnie. Jeśli chodzi o włosy przypomniałam sobie o dawnym, „babcinym” sposobie na ładny i zdrowy blond, czyli o rumianku.
Niewątpliwie jest to ziołowy hit, roślina o wyjątkowo szerokim spektrum zastosowania i właściwościach leczniczych oraz kosmetycznych. Wachlarz zastosowań rumianku jest bardzo różnorodny – od problemów trawiennych., przez działanie przeciwzapalne i łagodzące podrażnienia, aż po idealny napar na stres i skołatane nerwy. Rumianek łagodzi wzdęcia, ale i pobudza apetyt, działa też dobroczynnie na dziąsła i higienę jamy ustnej.

rumiankowa herbata
Zamiast zaparzać ziółka…

Rumiankowy szampon dla blondynki
Nie sposób oczywiście nie wspomnieć o zastosowaniu rumianku w kosmetyce. Doskonale znamy go chociażby z wygładzających, rozjaśniających kremów do rąk, Dla mnie od dawien dawna pachnący rumianek to naprawdę skuteczny sposób na świetliste refleksy i efektowny blond na głowie. I tu na scenę wkracza niezastąpiona przyjaciółka oraz mały Staś, który również jest uroczym blondaskiem. Podczas jednej z wielu wizyt zauważyłam, że złotowłosy cherubinek ma w swojej „kosmetyczce” szampon dla niemowląt JOHNSON’S® Baby z rumiankiem. Od zawsze kosmetyki Stasia to dla mnie skarbnica inspiracji. Poczytałam i dowiedziałam się, że jest to oczywiście formuła NO MORE TEARS, że łagodny, ale też że jest to szampon dla dzieci o jasnych włoskach. Jako, że mam zaufanie do Stasiowych kosmetyków postanowiłam sprawdzić delikatny szampon dla niemowląt. Oczywiście nie oczekiwałam efektu platyny we włosach, szczerze mówiąc nawet nie chciałabym takiego rezultatu. Ale muszę przyznać, że już po kilku myciach widzę zmianę. Blond stał się bardziej świetlisty, pojawiły się naturalne, ładne pasemka. A przy okazji włosy są bardzo miękkie, ładnie pachną. Aha i potwierdzam – formuła NO MORE TEARS działa, szampon dla dzieci naprawdę nie szczypie w oczy.

szampon johnsons
… stosuję szampon  z rumiankiem

 

Zdjęcia: johnsonsbaby.com.pl, shutterstock,wall-pix.net

Dodaj komentarz