Akademik – jak go mądrze wynająć?

Wielu świeżo upieczonych maturzystów, jako kierunek swoich studiów wybiera jedno z ciekawszych miast w Niemczech, czyli Lipsk. Akademiki jakie, czekają tam na nich, mają wiele do zaoferowania. Jak wybrać ten najlepszy? Czym się kierować oraz w jaki sposób go wynająć?

Jak znaleźć najlepszy akademik?

Najlepszy akademik to taki, który nie pochłonie naszego całego miesięcznego budżetu. Życie studenckie bywa dość kosztowne, zwłaszcza gdy przebywamy w obcym kraju i jesteśmy zdani właściwie na samych siebie. ważne więc, by po opłaceniu czynszu mieć jeszcze w portfelu czy na koncie wolne środki. Idealny dom studencki powinien też oferować podstawowe wygody. Fajnie, jeśli pokoje byłyby umeblowane i zapewniały swobodne przechowywanie najważniejszych rzeczy. Wybierając najlepszy akademik w Lipsku sprawdźmy też, jak daleko jest on położony nie tylko od uczelni, ale również takich ważnych punktów, jak chociażby biblioteka, sklep spożywczy, lub punkt ksero. Nie zapominajmy też o miejscach, w którym możemy się zresetować lub odpocząć po ciężkim tygodniu nauki (często i pracy). Fajnie, gdyby dojazd do nich z akademika nie był zbyt skomplikowany.

nauka w pokoju

Akademiki prywatne – jeszcze lepszy wybór!

Przeglądając oferty domów studenckich, warto zwrócić też uwagę na pewien szczególny ich rodzaj. Są to prywatne akademiki. Lipsk ma w tym zakresie sporo do zaoferowania przyszłym mieszkańcom. Pokoje zostały wyposażone w funkcjonalne meble i tak urządzone, by student czuł się w nich jak u siebie . Znajdują się w nich bardzo wygodne dwuosobowe łóżka. Niektóre z pokojów posiadają dodatkowo aneks kuchenny. Osobna łazienka, a także pralnia znajdująca się na miejscu, to kolejne udogodnienia, które doceni każdy student. W cenę wynajmu wliczone zostały także możliwość korzystania ze znajdujących się na terenie akademika: siłowni, specjalnego pokoju do nauki, tarasu wypoczynkowego, sali kinowej, stref do wspólnego wypoczynku. Prywatne akademiki, jakie ma w swojej ofercie Lipsk, to także pokoje specjalnie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. TUTAJ możecie zobaczyć, jak wyglądają pokoje w tych akademikach i jak kształtują się ceny wynajmu.

Dodaj komentarz