Czyste pranie i problemy skórne u dzieci oraz dorosłych

Przyjaźń z młodą mamą i absolutne uwielbienie, jakim obdarzam mojego małego chrześniaka, mają same dobre strony. Oczywiście spędzam fantastycznie czas w ich towarzystwie, nie mogę się napatrzeć na rozwój, zmiany i postępy Stasia. Ale to nie wszystko – urocza rodzinka jest dla mnie nieustającym źródłem inspiracji, wiedzy i praktycznych informacji.

pranie i dziecko
Ubranka Stasia piorą się w Loveli

Delikatne pranie ubranek małego Stasia
O kosmetykach i zupkach oraz soczkach dla niemowląt pisałam już hymny pochwalne. Okazuje się, że bogaty asortyment, z jakiego korzystają Staś i jego rodzina, przyda mi się również w czasie… prania. Jak już wspominałam mam wrażliwą skórę, mój super męski małżonek również kiepsko reaguje na wiele kosmetyków myjących czy szeroko rozumianych detergentów. Nie wiem jak to możliwe, że dopiero niedawno dowiedziałam się od mamy Stasia, że wrażliwa skóra malutkich dzieci wymaga również zastosowania odpowiednich środków piorących. Stasiowe kaftaniki i maleńkie ubranka od pierwszych dni prane są w Loveli. Nie byłabym sobą, gdybym nie zainteresowała się dlaczego właśnie ten środek…
Oczywiście nie poprzestałam na dość ogólnikowych informacjach typu „to delikatny proszek”, „skutecznie pierze nawet plamy po owocach” itp. Choć niewątpliwie gładka i zdrowa skóra Stasia to doskonała rekomendacja dla marki Lovela. Przyznam się, że dopiero czytając informacje na stronie internetowej http://www.lovela.pl/, dowiedziałam się jak specyficzna i delikatna jest skóra małych dzieci.

Skóra małych dzieci wymaga szczególnej troski

pranie
Delikatna skóra potrzebuje bezpiecznie czystych ubranek

Otóż okazuje się, że choć budowa skóry niemowlęcia czy małego dziecka jest taka jak u dorosłych, to jej funkcje ochronne są jeszcze w (nomen omen) powijakach. Wiele podrażnień, alergii, problemów skórnych u dzieci, stanów zapalnych, wynika chociażby z faktu, że skóra dziecka jest o 5 razy cieńsza niż u dorosłych (więcej informacji tutaj). Na tym nie koniec – skóra niemowlęcia jest nie tylko cienka, ale również ma mniej zwartą strukturę, a naczynia krwionośne znajdują się blisko naskórka. Nic więc dziwnego, że takiego maluszka trzeba chronić przed różnymi zagrożeniami (np. alergeny, podrażniające detergenty, wirusy, bakterie itp.). Warto wiedzieć, że różnego rodzaju problemy skórne u dzieci mogą pojawiać się również w późniejszym wieku, ze względu na to, że skóra rozwija się do 3 roku życia i w tym czasie nie stanowi w pełni skutecznej bariery ochronnej.

lovela
Gama produktów Lovela

Bezpiecznie i skutecznie
Tyle wiem na temat delikatnych maluszków dzięki informacjom ze strony Loveli. Ale równie istotne jest dla mnie to, że proszki, mleczka, płyny, odplamiacze Lovela to środki piorące przeznaczone praktycznie dla całej rodziny. Zwłaszcza, jeśli pierzemy ubrania czy pościel alergików, osób o wrażliwej skórze. Oczywiście od razu podchwyciłam koncepcję prania w bezpiecznych płynach i proszkach. Muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczona. Spodziewałam się świeżości, delikatności, ale nie przypuszczałam, że ubrania będą tak dokładnie doprane.

Zdjęcia: lovela.pl, shutterstock

Dodaj komentarz